Олександрові МЕЛЬНИКУ, уродженцю Івано-Франківська, сповнилося 27. Упродовж останніх трьох років він працював у найпотужнішому науково-дослідницькому інституті Австрії – АІТ, Austrian institute of Technology, де відповідав за цифрове моделювання будівель та дослідження систем відновлювальної енергетики. А 2019 року з відзнакою закінчив магістратуру за спеціальністю «Інженер відновлювальних енергетичних систем» в Університеті прикладних наук Австрії. Його за наукове дослідження як за «найкращу дипломну роботу чи дисертацію» відзначено престижною премією Австрійської асоціації електротехніків.
Батько Олександра – професор ПНУ ім. Стефаника Ярослав Мельник в ексклюзивному коментарі «Галичині» зізнався, що довідатися про синову перемогу було приємно й водночас неочікувано, адже добре знає про консерватизм австрійців, тож розуміє, що перемогти в чужій країні серед сотні інших претендентів Олександрові було нелегко.
Ярослав Мельник:
– Дитинство Олександра минуло в Івано-Франківську, де навчався в школі-гімназії №2 з математичним профілем. Коли синові було 12 років, він переїхав до Відня, де вступив до коледжу образотворчого мистецтва – одного із десяти найкращих начальних закладів такого профілю в Європі. Навчання закінчив успішно, мав персональні художні виставки і брав участь у різноманітних дизайнерських розробках. Упродовж року навчався у Віденському університеті за спеціальністю «Теоретична фізика». Вступив до політехнічного ВНЗ на спеціальність «Енергетичні технології», де успішно захистив бакалаврську роботу, а відтак і повторно – під час стажування у Китаї. Навчався два роки в магістратурі, написав роботу про енергетичні технології в сучасних урбаністичних програмах з будівництва і захистив. До речі, в Австрії таке наукове дослідження називають магістерською дисертацією. Комісія визнала наукову роботу Олександра найкращою серед інших майже 100 номінантів за 2019 рік і відзначила відповідною премією. Син, образно кажучи, виріс серед книжок, знає п’ять мов.
...Олександр Мельник займається живописом, художньою фотографією та астрофотографією, музикою, готує до друку свій перший роман українською мовою «В очікуванні літньої зливи». І в кожному листі, зі слів батька, пише, що дуже хоче повернутися додому.