Лише торік на Прикарпатті знищили понад 1200 вибухонебезпечних предметів

Артилерійський снаряд часів Другої світової війни виявили на будівельному майданчику в селі Крихівцях Івано-Франківської міськради.

Фірма «Вертикаль», яка здійснює будівництво, звернулася до піротехніків УДСНС в області з проханням провести обстеження усієї території для безпеки як своїх робітників, так й майбутніх жителів будинку, який вона зводить.

На щастя, більше вибухонебезпечних предметів там не виявлено. Проте це стало доволі серйозним сигналом, якщо врахувати наближення весни і активізацію земельних та початок польових робіт.

Як відомо, наша область була ареною запеклих боїв під час обох світових воєн. І досі знаходять не тільки поодинокі снаряди, гранати, міни, а й майже цілі арсенали. Наприклад, як повідомили в Центрі пропаганди УДСНС в області, торік було виявлено і відповідно знищено групою піротехнічних робіт 1254 вибухонебезпечні предмети.

Ситуація загострюється й тому, що почали знаходити боєприпаси, завезені з нинішньої українсько-російської війни, при чому в місцях масового скупчення людей, як, наприклад, на території фізкультурного коледжу в Івано-Франківську.

Є й загиблі внаслідок необережного поводження з ними. Тому потрібно пам’ятати про небезпеку і в разі виявлення підозрілого предмета одразу телефонувати «101», або «102».