Ліки від менструального болю: види та особливості застосування

Менструальний біль – це проблема, з якою щомісяця зустрічається вісім жінок із десяти. Але це не означає, що стан є нормальним і з ним не треба боротися. Виражений біль та дискомфорт під час менструації має медичну назву – дисменорея – та є порушенням менструального циклу. Для виявлення причини дисменореї та призначення лікування необхідно звернутись до лікаря. 

В аптеці «Бажаємо здоров'я» ви знайдете ліки від менструального болю, засоби для екстреного покращення стану та всі необхідні препарати для лікування патології, що викликає біль. Крім знеболювальних і спазмолітиків у відділеннях аптеки доступні гормональні препарати. Замовити ліки можна на сайті та отримати їх у відділенні мережі. 

Види дисменореї та способи лікування 

В залежності від декількох основних факторів, лікарі виділяють первинну та вторинну дисменорею. Також їх називають функціональною та органічною. 

Первинна форма найчастіше проявляється у віці від 20 до 25 років і здебільшого не має серед причини гінекологічних захворювань. Вона викликана сильними спазмами стінок матки, що може мати гормональне, неврологічне чи фізіологічне підґрунтя. Найчастіше патологія виникає через рік після появи циклу і може тривати все життя. Крім інтенсивних больових відчуттів в області живота та малого таза стан може характеризуватися болем в стегнах, запамороченням, нудотою та навіть розладами травлення. Триває він зазвичай кілька днів і може починатись з першим днем менструації або за декілька днів до її початку.

Щоб впевнитись, що мова йде саме про функціональну дисменорею і виключити інші гінекологічні захворювання, необхідне обстеження гінеколога. Також лікар допоможе підібрати оптимальний препарат. В таких випадках обирають ліки зі знеболювальним та протиспазматичним ефектом та кровоспинні (при значних кровотечах). 

Вторинна або органічна форма дисменореї з'являється внаслідок вроджених чи набутих в результаті операції чи травми патологій органів малого таза, запальних процесів репродуктивних органів чи використання неправильно підібраної внутрішньоматкової контрацепції. Найчастіше ця форма розвивається у жінок віком до 30 років. 

Типи ліків від менструального болю

В арсеналі аптек сьогодні існують такі групи препаратів:

  • Анальгетики (знеболювальні). 
  • Спазмолітики, що зменшують спазми. 
  • Комбіновані препарати, що містять обидва компоненти. 
  • Гормональні засоби та оральні контрацептиви, що допомагають регулювати цикл та знизити інтенсивність болю та спазмів. 

Всі препарати повинен назначати лікар після обстеження та виявлення причин болю. В деяких країнах жінкам щомісяця виділяють кілька днів на так звану «менструальну» відпустку. У нас, на жаль, поки таких нововведень немає, але покращити свій стан та якість життя в ці дні допоможуть ліки від менструального болю та лікування його першопричини.