Замість дорогого апарата штучної вентиляції легень рятує життя копійчаний поліетиленовий пакет

Наш народ дуже мудрий, винахідливий і креативний, особливо в критичних, надзвичайних ситуаціях. Українці створюють дешеві винаходи, що знаходять застосування в різних сферах життя, навіть там, де нині триває війна (їх високо оцінюють і закордонні спеціалісти). Не обійшли увагою і медичну сферу в умовах пандемії. Хтось вигадує, як в домашніх умовах зробити якісні засоби захисту та дезинфекції, адже в аптеках їх давно немає. Інші - засоби, котрі можуть врятувати життя людині з ускладненнями від коронавірусу.

Для штучної вентиляції легень замість дорогого апарата, виявляється, можна використовувати дешевий поліетиленовий пакет із кисневим балоном (зрозуміло, лише в медустанові).

Такий метод придумали харківські лікарі, щоби рятувати життя хворих на Covid-19. Метод, яким в Україні у 90-х роках рятували життя сотень пацієнтів, став у нагоді й нині в умовах критичної нестачі апаратів штучної вентиляції легень.

Попри обіцянки місцевого антикризового штабу Харківська обласна дитяча інфекційна лікарня не отримала додаткових апаратів ШВЛ. А кількість заражених небезпечним вірусом невпинно зростає. Тож тамтешні лікарі власноруч змайстрували пристрій, схожий за функціями на той, що виробляють провідні компанії Європи з виготовлення медтехніки і котрий коштує кілька тисяч доларів.

І це звичайний поліетиленовий пакет, під'єднаний до кисневого балону. Він виконує функцію апарата ШВЛ. Автор методики лікар Володимир Корсунов зазначив, що коштує він лише 100 грн., проте працює не гірше. Таким чином можна врятувати багато життів.

Цей метод прозвали «бабл-терапія». Згідно з даними, така терапія знадобиться близько 15% хворих на коронавірус у нашій країні. Нині вже є і послідовники винахідника - деякі українські лікарі в інших областях випробовують на практиці це ноу-хау. До цього спонукає затребуваність та недостатня кількість апаратів ШВЛ в умовах розповсюдження коронавірусу. Відомо, що уряд витратив понад 190 млн грн на закупку медичного обладнання, зокрема апаратів ШВЛ. Проте, як виявилося, його не вистачає, щоби забезпечити усі лікувальні заклади, котрі нині приймають хворих на COVID-19. Тож апарати для «бабл-терапії» нині, як ніколи, стануть у пригоді українським лікарям та пацієнтам і врятують чимало життів.

Кореспондент