Комунальні причепурини. Упорядкування території – одне з найактуальніших питань діяльності Брошнів-Осадської територіальної громади

Комунальних питань депутати і керівництво Брошнів-Осадської територіальної громади торкаються чи не на кожній сесії. Крім того, з цього приводу орган місцевого самоврядування реагує і на звернення людей. Тож голова Брошнів-Осадської селищної ради ТГ Тарас Манорик тримає питання впорядкування селища Брошнева-Осади і сіл Кадобни, Брошнева, Креховичів та Ракова на особистому контролі, майже щодня навідуючись на об’єкти, де проводять відповідні роботи.

Голова селищної ради Тарас Манорик – на місці зсувів ґрунту в Креховичах.

Одним із актуальних питань є вуличне освітлення. На сьогодні ним охоплено близько 80 відсотків територій населених пунктів. Приватний підприємець, який обслуговує електромережі, підтримує їх у належному стані, здійснюючи заміну ламп та ліхтарів. Останнім часом також на території Брошнева-Осади та Брошнева встановлено по три нові опори електромереж. До речі, останній з випадків стосується встановлення вуличного освітлення біля церкви Святої Параскевії УГКЦ якраз напередодні храмового свята в селі.

Слід зауважити, що на початку цього місяця селищна рада виділила на вуличне освітлення 69 тисяч гривень. Щоб роботи проводили не вибірково, селищний голова Т. Манорик дав вказівку відповідальним особам насамперед невідкладно об’їхати всі вулиці Брошнева-Осади і, чітко визначившись, скласти своєрідну карту робіт. І так робитимуть у кожному населеному пункті громади.

Не менш важливим є стан доріг. Ухвалюючи рішення щодо черговості їх проведення, керівник органу місцевого самоврядування головно спирається на звернення депутатів та громадян. «Якщо вести мову про напрацьований список першочергових дорожніх робіт, то останнім часом його виконано у середньому на 80 відсотків, – пояснює пана Тарас і додає: – Але хочеться зробити більше: не тільки підсипати вулиці гравієм, підтримуючи їх стан, а й накривати асфальтом – так зручніше їхати й ходити».

Отже, за останній час заасфальтовано вулиці Сагайдачного у Брошневі-Осаді (330 м), Незалежності у Креховичах (376 м), Василя Стуса (464 м) у Брошневі. «До речі, у розрізі населених пунктів громади ситуація зі станом доріг у селі Брошневі нині найкраща: до завершення облаштування всіх місцевих доріг асфальтним покриттям залишилося загалом менше кілометра шляху», – зауважує селищний голова. До речі, багато доріг було відремонтовано шляхом підсипання їх піщано-гравійною сумішшю. Це проводять у кожному населеному пункті Брошнів-Осадської ТГ.

Капітально відремонтована дорога у Креховичах.

І водночас тривають ремонтні роботи на мостових переходах через річку Сівка у Креховичах, яким завдала шкоди торішня повінь. «Один мостовий перехід відремонтовано, а на іншому тривають обстежувальні роботи», – уточнив Т. Манорик.

А також Тарас Степанович звернув увагу на проблеми Ракова, зокрема на те, що на вулицях Тараса Шевченка та Зарванець люди мають проблему із зсувами ґрунту, який постійно замулює придорожні канави та дорогу. «Невдовзі сюди завеземо бетонні жолоби, підсипатимемо і зміцнимо саму дорогу, яка руйнується і є небезпечною, тим паче у період ожеледиці», – додає він.

У громаді тривають роботи щодо влаштування дитячих та спортивних майданчиків. За останні пів року ще один новий – загалом уже 15-й у ТГ – відкрито на території Брошнева-Осади. Дитячий та спортивний майданчики відновлено також у Кадобній, спортивний споруджено у Ракові, де, до речі, тривають роботи і з облаштування відпочинкової території. «Слід віддати належні слова подяки за працю старості Ракова Галині Олійник, котра докладає дуже багато зусиль, щоб населений пункт ставав дедалі кращим в очах його жителів», – зауважив селищний голова.

Дитячий майданчик у Брошневі-Осаді – дітям радість.

В очікуванні зими скосили трави і впорядкували паркову зону в Брошневі-Осаді біля альпінпарку. Втілюють у життя в громаді й амбітний задум селищного голови щодо створення у селищі ще одного парку, де діти зможуть активно відпочивати, безпечно катаючись на роликах чи скейтах.

…Життя вирує, а голова селищної ради Тарас Манорик ґаздує. Адже комунальні причепурини тривають щодня. Місцеві комунальники проводять обрізку дерев, облаштовують нові майданчики для збирання твердих побутових відходів... Словом, справи комунальні – кроки капітальні.