Коломийські «Коди пам’яті» мисткині зі Львова

У Музеї писанкового розпису в Коломиї відкрили персональну виставку відомої мисткині – членкині Національної спілки художників Ярослави ТКАЧУК зі Львова. Втім, авторка народилась у Коломиї, закінчила відділ художнього текстилю Косівського коледжу декоративно-прикладного мистецтва та Львівську національну академію мистецтв. З 2002 року бере активну участь у виставках та проєктах в Україні й за кордоном (США, Австрія, Німеччина, Польща, Греція, Франція).

У рідному місті мисткиня вперше представляє свої унікальні роботи, і символічно, що саме в музеї, де колись працювала. Об’єднані в «Коди пам’яті» твори – це своєрідний світ, що занурює нас у минувшину й сьогодення, спонукає до пізнання свого роду та народу. Зокрема історію власної родини пані Ярослава зашифрувала в однойменному з назвою виставки поліптиху, що його кожен з відвідувачів може самостійно зчитати.

Мисткиня перебуває у постійному пошуку, використовує різні техніки, експериментує з матеріалами та фактурами, спираючись на їхні природні властивості. Пластини латуні, міді чи мельхіору, деревина, лляне волокно, нитки, сухі квіти, позолота – далеко не повний перелік матеріалів, завдяки яким авторка висловлює свої емоції та відчуття, передає тепло й любов та глибину закладеного в мистецьких творах змісту.

Виставка триватиме до 25 січня.

Оксана ЯСІНСЬКА.

Світлини Яреми ПРОЦІВА та Ігоря ОЛІЙНИКА.