На ланах Прикарпаття сьогодні гаряча пора – тривають жнива, а десь уже й завершили збір ранніх зернових. Хлібороби не відпочивають – один день жнив, як відомо, рік годує. Це стосується і працівників аграрної компанії «Контінентал Фермерз Груп», яка провадить господарську діяльність у п’яти регіонах Західної України – на Івано-Франківщині, Тернопіллі, Хмельниччині, Львівщині та Буковині, де обробляє сукупно 195,9 тис. га землі, з яких у нашій області – 12 тис.
На Прикарпатті аграрії «Контінентал Фармез Груп» господарюють у трьох районах – Коломийському, Івано-Франківському й Калуському. І днями ми змогли побувати на полях Старого Мартинова Бурштинської територіальної громади, де завершував жнива кластер «Галич» – виробничий підрозділ компанії, який працює на суміжних землях Івано-Франківщини й Тернопілля.
Власне, одразу після знайомства з його керівником Сергієм Мицем я на подив відчув себе так, як почувався свого часу, коли побував в одній із господарок Європи. Був здивований тоді високою технологічністю вирощування сільгоспкультур у ній, а нині гордий за українських аграріїв, які теж досягли того рівня. І, певно, спонукав мене до цих асоціацій і управлінський стиль молодого за віком керівника кластера. Скажімо, нараду з відповідальними за роботу різних секторів чи блоків свого виробничого підрозділу він проводив онлайн і, так би мовити, на ходу – безпосередньо під час керування автомобілем – спокійно, чітко й аж ніяк не напоказ.
А вже на базі блоку «Бурштин» у Старому Мартинові, що входить до кластера «Галич», пан Сергій дістав із багажника свої польові черевики і неквапом перевзувся, бо так зручніше і надійніше. Головне ж – правдивіше, ніж коли при краватці. Кожен жест чи погляд його видавали внутрішній стрижень лідера – людини, яка любить і поважає землю і працю на ній…
У полі ж уже чувся приємний гуркіт комбайнів, вантажівок, тракторів – то звучали останні акорди збору озимих зернових, зокрема пшениці.
– Кластер «Галич» обробляє 50 тис. га і поділений на шість блоків, – розповідає Сергій МИЦЬ. – У компанії гаряча пора – як у прямому, так і в переносному значенні цього слова. Завершуємо перший етап жнив – обмолот озимої пшениці. А вже зібрали озимі ріпак та ячмінь. Врожайність ячменю отримали 6,5 т/га, ріпаку – 3,4 т/га, а пшениці – 7,1 т/га. Отже, виконуємо бюджетні показники.
Загалом Івано-Франківщина за врожайністю та іншими аграрними показниками на рівні з іншими регіонами. Але, як кажуть, кожен фініш – то практично новий старт. Адже збирання одних культур стає підготовкою до висіву інших. Наприклад, збір озимої пшениці – це обробіток землі і водночас вже перші кроки до посіву зимового ріпака.
Наступного року під озимі культури компанія планує відвести на Івано-Франківщині 6,6 тис. га. Тобто в нас озимий і ярий клини фактично майже однакові. Серед основних культури, на вирощуванні яких спеціалізуємося, крім названих озимих, ярі – кукурудза і соя… Цього року, як і завше, теж були свої ризики й виклики для рільників, – по суті, жоден сезон не схожий на інший. Та ми справляємось із погодними сюрпризами.
Найважливіші складові успіху компанії – це потужна професійна команда та злагоджена взаємодія на всіх рівнях. Ні техніка, ні найкраща земля нічого не варті без людей.
До роботи в «Галичі» залучено три сотні спеціалістів різного профілю, здебільшого – місцевих. Працюємо прозоро і гарантуємо нашим фахівцям повний соціальний пакет. Ми намагаємося створити найкращі умови для роботи і відпочинку, щоб працівники компанії відчували себе комфортно. Дуже хочу, щоб люди і на роботі були щасливими...
Блок «Бурштин», який очолює Михайло Прокопович, як структурний підрозділ кластера «Галич» обробляє землі Старомартинівської, Тенетниківської, Вишнівської, Сівко-Войнилівської, Крилоської, Комарівської, Бринської, Мединської, Павлівської, Колодіївської і Ганнусівської сільських громад.
– Закінчили обмолот озимої пшениці, чим завершили першу хвилю жнив, – розповідає Михайло ПРОКОПОВИЧ, перебираючи добірні колоски пшениці. – Ще раніше завершили збір озимих ріпаку і ячменю. Усі планові показники врожайності виконуємо. Фактично вже почали й новий аграрний сезон – відразу за комбайнами здійснюємо обробіток ґрунту та сіємо озимий ріпак.
Нинішні жнива були ранніми – змістилися на два-три тижні, оскільки до цього спонукали погодні умови – сприятлива зима, рання весна і спекотне літо. Врожайність краща завдяки злагодженій роботі та вдосконаленню виробничих процесів. Зібрану продукцію завозимо на свої елеватори. Під час жнив працює як власна, так і наймана техніка. На 90 відсотків компанія забезпечена власними ресурсами.
Зупиняємо на кілька хвилин сучасний комбайн «CLAAS Lexion», за штурвалом якого – Юрій ЗАМОСЬНИЙ, аби почути його враження від жнив.
– Працюю в компанії майже рік, – каже він. – Трудитися в полі комфортно, бо техніка сучасна й надійна. Я задоволений роботою. Звісно, обліку не веду – для цього є агрономи, але найбільше за день роботи намолочував 37 гектарів. Дуже мені подобається колектив, у якому працюю...
Я спостеріг, що на полях «Контінентал Фармерз Груп» із задоволенням «працюють» не тільки люди, а й… лелеки, – дуже мудрі й надзвичайно шляхетні птахи, які ніколи не подружаться з лихими і твердосердими людьми, бо відчувають, де добрі ґазди.