Іванофранківці з вул. Пасічної, 1 уже три роки не можуть позбутися… спеки в домівках

Середина лютого. Надворі – плюсова температура. У квартирах на вулиці Пасічній, 1 вікна навстіж – спекотно, понад 25 градусів. Більшість із 60 квартировласників користуються централізованим опаленням. Будинок здано в експлуатацію 1985 року – хоч і без сучасних конструкційних «прибамбасів», але добротний – німці будували. Ті мешканці, які свого часу встигли запровадити у себе індивідуальне опалення, сьогодні проблем не мають. А решта потерпає від усвідомлення, що не можуть ніяк того «модернізованого пекла» спекатися і навіть за теплих днів через ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» зекономити якусь копійочку, та головно – за зимове «пекло» доведеться і ціну пекельну платити.

Ярослав ЩЕРБАНЮК, житель вул. Пасічної, 1:

– До 2016 року ми з теплопостачанням не мали жодних проблем. На вході мережі у будинок офіційно встановили лічильник подачі тепла – скинулися із сусідами і придбали за 12 тис. грн. Перед лічильником була спеціальна засувка, якою ми могли контролювати подачу тепла залежно від температури повітря надворі.

Але три роки тому ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», не порадившись із мешканцями будинку, встановило у підвалі за програмою теплозбереження автоматичний індивідуальний пункт прибалтійського виробництва. А спеціальний датчик, який мав би при температурі плюс сім відключати подачу тепла, вивели у віконце назовні.

Мешканці будинку на вул. Пасічній, 1 Олексій Курилів та Ярослав Щербанюк біля місця «роботи» некерованого датчика системи теплопостачання Індивідуальний тепловий пункт з «мертвим» датчиком у будинку №1 на вул. Пасічній

Та ми помітили, що навіть за теплої погоди той датчик чомусь не спрацьовує і не зменшується подача тепла. Тож люди провели експеримент – закріпили датчик не зовні, а всередині приміщення підвалу, де температура була не менше 15 градусів тепла. Проте датчик не спрацьовував – не реагував на температуру і не відключав подачу тепла.

Ми вже не раз звертались і до керівництва міста, зокрема першого заступника міського голови Миколи Вітенка, і до директора ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василя Рущака. Приїжджали, дивилися, обіцяли… Але й досі нічого не зробили. Ми ж зацікавлені в економії своїх коштів. Але ж не дають зекономити! Надворі тепло, а лічильник крутить і видатки зростають. То кому потрібний такий автоматичний індивідуальний пункт, якщо він некерований? Звісно, лише «Івано-Франківськтеплокомуненерго». А мешканець будинку Олексій КУРИЛІВ додав: «Ми вже не перший рік намагаємося достукатися до керівництва міста та «Івано-Франківськтеплокомуненерго». І цього року – 27 січня – я заніс у «Івано-Франківськтеплокомуненерго» заяву, в якій написав, що навіть при неувімкнених радіаторах температура у квартирі сягала 24 градусів тепла.

Я розумію все, але навіщо людям створювати пекло? Доводиться і серед ночі взимку відкривати вікна, бо через спеку неможливо спати. Ми були на прийомі у першого заступника міського голови Миколи Вітенка, був там і представник керівництва «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Обіцяли встановити на стояках якісь регулятори. Марно. Не встановили. Система і далі шкварить, лічильник рахує, а люди з відчаю потилиці потирають.

…Ситуація кумедна: люди просять керівництво міста та «Івано-Франківськтеплокомуненерго» зарадити їхній проблемі, а чиновники натомість вже понад рік виправдовуються, киваючи на санітарні норми та програми.

Цікаво, чи знають іноземні кредитори, як «ефективно» використовують кошти івано-франківські комунальники?

Рік тому, у березні, директор «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак у листі-відповіді одному з квартировласників на вулиці Пасічній, 1 так змалював ситуацію: «У січні 2016 року за кредитні кошти Північно-екологічної фінансової компанії та кошти «SIDA» – уряду Шведського королівства один із 59 автоматичних індивідуальних пунктів (ІТП) було встановлено і в житловому будинку на вулиці Пасічній, 1.

Згідно із заданою програмою та наладкою, які здійснили відповідні спеціалісти, ІТП працює в автоматичному режимі відповідно до встановленого температурного графіку роботи котельні, тому втручання сторонніх осіб для проведення регулювання ІТП щодо подачі теплоносія на будинок являється недопустимим». А температура у квартирах плюс 24 градуси (при теплій погоді надворі?), як зазначає керівництво «Івано-Франківськтеплокомуненерго», «відповідає санітарним нормам» та «вимогам Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».

Звісно, це відповідь продавця, а не покупця. Бо навіщо балакати про реконструкцію і модернізацію системи теплопостачання, якщо насамперед не дбати про економію теплоносіїв? Не треба бути провидцем, щоб зрозуміти очевидне: якщо у будинку серед зими вікна навстіж, то комунальні господарі – недолугі марнотратники.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами