Івано-Франківські дітки з особливими потребами отримали у подарунок здорові зубки

До Дня святого Миколая стоматологічна клініка «PRYZMA-IF» провела благодійну акцію, в рамках якої її фахівці безкоштовно полікували зубки двом діткам з особливими потребами за сучасним методом – уві сні, без стресу та болю подарували їм здорову усмішку.

– «PRYZMA-IF» – сучасна стоматологія, яка є лідером впровадження методу лікування зубів дітям уві сні в Івано-Франківську, наші фахівці успішно провели сотні таких лікувань, – розповідає лікар-стоматолог, ортодонт, власниця стоматологічної клініки «PRYZMA-IF» Світлана Хавильова. – Анестезіологічна команда клініки має великий досвід у проведенні наркозу дітям різного віку, а лікарі добре володіють практичними навичками стоматологічного лікування під час сну пацієнта. Напередодні Дня святого Миколая наш колектив вирішив безкоштовно зробити те, що вміє робити найкраще – полікувати зубки уві сні двом діткам з обмеженими функціональними можливостями, які мають серйозні стоматологічні проблеми. Адже похід до стоматолога дається їм нелегко. Отримавши згоду від батьків на лікування уві сні, ми успішно провели стоматологічну терапію чотирирічному Артемчику та п’ятирічному Дмитрику. Батьки залишилися задоволеними, адже їхні синочки відтепер мають здорові зуби і гарну усмішку. А для нас немає кращого, ніж бачити щасливі обличчя наших маленьких пацієнтів та їх батьків…

Суть методу лікування уві сні полягає в тому, що дитину вводять в загальний наркоз. Під час того, як маленький пацієнт міцно спить, стоматологи проводять йому лікування зубів. Переваги цього методу в тому, що за один раз фахівці можуть провести комплексне стоматологічне лікування, при тому діти не відчувають болю чи страху. Таку методику насамперед рекомендують застосовувати маленьким пацієнтам до трьох років, діткам з аутизмом, епілепсією, захворюваннями центральної нервової системи, а також тим, котрі бояться стоматологічного втручання, погано йдуть на контакт зі стоматологом або коли потрібно одночасно полікувати декілька хворих зубів.

Для стоматологічного лікування дитини уві сні залучають щонайменше чотирьох кваліфікованих фахівців: лікаря-анестезіолога, медсестру-анестезиста, дитячого лікаря-стоматолога і його асистента. Під час всього процесу анестезіолог постійно контролює стан організму дитини. Світлана Хавильова наголошує, що лікування уві сні є абсолютно безпечним для дитини: «Наша стоматологічна клініка оснащена сучасною наркозно-дихальною апаратурою і обладнанням. Використовуємо лише оригінальний препарат «Севоран» і сертифіковані ліки, які швидко виводяться з організму і не шкодять пацієнтові. Лікування під наркозом призначають лише після консультації з дитячим лікарем-стоматологом та лікарем-анестезіологом».

Стоматологічне лікування Артемчика тривало 4 з половиною години, за цей час лікарі клініки провели колосальну роботу і подарували маленькому пацієнту здорову усмішку. Мама хлопчика пані Тетяна зауважує, що діткам з особливими потребами складно у стандартних умовах полікувати зуби, тому доброчинна акція від стоматологічної клініки є для їхньої родини дуже цінною і найкращим подарунком напередодні новорічно-різдвяних свят.