Історія, сучасність та перспективи ФК “Прикарпаття”

ФК "Прикарпаття" – швидкий злет та майбутнє падіння? Історія успіхів та перспективи розвитку клубу.

Футбольний клуб, що зараз відомий під назвою «Прикарпаття» почав свою спортивну діяльність, ще в 1981 році. Особливими успіхами він не відзначався, тому закономірно, що за часів розвалу СРСР його було забуто. Відродження відбулося в 2016 році на базі аматорського ФК «Тепловик», що був організований профспілкою ДП Івано-Франківськтеплокомуненерго. Ініціаторами такого рішення стало все керівництво регіону: мер міста, а також голови міської ради та райдержадміністрації.

Перші успіхи

Відразу після початку виступів ФК "Прикарпаття" досить голосно заявив про себе. В перший же сезон 16/17 років, перейшовши з другої ліги в другу «А», а наступного сезону 17/18 років увійшов до першої ліги та дійшов до 1/8 фіналу кубку України. До речі на даний час це найбільше досягнення команди на всеукраїнських змаганнях.

Як повідомляє спортивний ресурс Мета Спорт у сезоні 18/19 років команда під керівництвом Володимира Ковалюка здобула 10 місце з 15ти. Загалом, це непоганий результат, як для клубу, що щойно закріпилася у першій лізі. На той час тренерський склад на чолі з Ковалюком та президент клубу Василь Ольшанецький вимальовували досить привабливі перспективи, щодо подальшого розвитку команди. В багаточисленних інтерв’ю місцевим засобам масової інформації, та спеціалізованим інтернет-виданням, на сезон 19/20 років були складені плани на 6-5 місце у загальній турнірній таблиці. Але не так сталось, як гадалось. Команда закінчила сезон досить невдало, на 12 місці.

Перспективи розвитку

Що стосується поточного сезону, то якщо судити по грі команди, перспективи не дуже втішні. Із 30-ти зіграних матчів було виграно тільки 6. Ще 8 зведено внічию, решта програно. Справжнім екзекутором команди став футбольний клуб з Миколаєва. Що здобув на Прикарпаттям дві розгромні перемоги 1:5 у Кубку України та у змаганнях першої ліги.

Як видно зі статистики, найкращим результатом на цей сезон для команди та клубу буде втриматись в першій лізі. Саме на це має звернути увагу гравців теперішній тренер команди Руслан Мостовий.