Інвестиційна цінність новобудов. Вигідні пропозиції на квартири в Івано-Франківську

Хто цікавиться ринком житла, вже давно помітив постійне подорожчання квадратних метрів. Ціна на квартири лише росте, а інтерес до їх купівлі залишається незмінним. Чи вплинула війна на попит і чому українці продовжують інвестувати в будівництво – відповіді на ці запитання далі в матеріалі.

Купувати зараз чи відкладати до кращих часів? Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ринок нерухомості поступово відновлюється. За даними порталу ЛУН, близько 75% будівельних майданчиків відновило свою роботу. Свої продажі відновило 82% житлових комплексів. На думку аналітиків, це дуже хороша динаміка, показник стійкості українського ринку нерухомості та його здатності швидко адаптовуватися до кризових умов. Попри війну та труднощі з організацією процесів на будмайданчиках, девелопери все ж таки знаходять фінансові та матеріальні ресурси, аби завершувати початі ЖК та створювати нові, ще більш масштабні проєкти. На думку експертів, цього літа спостерігається найвищий показник продажу квартир серед новобудов.

Найактивніше будівництво відновлюється у західних областях, на які припадає найбільша частка – понад 90%.

У які квартири в основному інвестують у 2023 році? Якщо аналізувати структуру продажів Івано-Франківська, зі слів менеджерів компанії blago, більшість покупців зупиняють свій вибір на квартирах у новобудовах високого ступеня готовності або вже введених в експлуатацію. Це зрозуміло, адже чимало сімей переїхало сюди подалі від лінії фронту і шукають житло, щоб вже жити в ньому. Не всі хочуть брати квартиру в оренду та вбачають в цьому менш вигідний варіант, аніж купити квартиру. Зрештою, житло лише дорожчає та у випадку переїзду таку квартиру можна вигідно продати.

Але є й такі, які впевнено купують квартири на старті будівництва. Якщо забудівник виконує своє зобов’язання та будує швидко, можна зекономити від 40%. Компанія blago демонструє позитивну динаміку будівництва своїх ЖК. Один з нових проєктів – житловий комплекс «U one» у мікрорайоні Позитрон – стартував влітку 2022 року. Про концепцію ЖК та динаміку будівництва можна дізнатися на сайті https://blagodeveloper.com/projects/u-one-win/.

Менше ніж за рік будівництва готовність секцій складає:

  • Секція 1 – 5%
  • Секція 2 – 21%
  • Секція 3 – 57%
  • Секція 4 – 39%

Компанія планує добудувати та ввести в експлуатацію дві секції вже вкінці 2023 року. Здача наступних секцій запланована в І кварталі 2024 року. Тобто, хто інвестував в цей ЖК ще на етапі влаштування фундаменту, всього за 1,5 року зможе отримати ключі від готової квартири та навіть більше. ЖК «U one» матиме сучасну інфраструктуру: дитячий майданчик, лаунж-зони з лавками, дизайнерське озеленення, гаражні бокси на першому поверсі секцій та гостьовий паркінг.

Як змінилися ціни? Хто має досвід купівлі нерухомості, розуміє вигоду від такої інвестиції на різних стадіях будівництва. Аналітики blago показали, як змінювалася ціна за 1 кв. м у ЖК «U one» від старту продажу. Якщо порівнювати жовтень 2021 і жовтень 2022 року, то середня вартість 1 кв. м в цьому комплексі піднялася на 36% (з 14300 грн до значення 19500 грн). Вже цього року ціна сягнула позначки 25 800 грн/кв. м, що на 36,5% більше в порівнянні з липнем минулого року та на 80% більше в порівнянні з жовтнем позаминулого року (коли компанія анонсувала старт продажу).

Від початку 2023 ціна виросла на 3 700 грн або на 16,74%. Видно, що від січня крива рухається лише вгору, тому до кінця поточного року можна очікувати росту вартості квадратного метра ще приблизно на 10% (див. графік).

Купувати вже готову квартиру або інвестувати в будівництво та заощадити – рішення, що залежить від багатьох факторів. Але в кожному випадку експерти радять ретельно зважувати можливі вигоди, щоб вибрати найвдаліший для себе варіант та не переплачувати.