Більшу частину життя наші вихованці проводять граючись, тому гра моє бути не тільки захоплюючою, але й безпечною. Іграшки для тварин суворо ніхто не перевіряє: не існує ні обов’язкової спеціальної сертифікації, ні ДСТУ, які гарантують їх якість. Обрати ту, яка не містить токсичних компонентів та не зашкодить здоров’ю тварини, - завдання не просте. Ми склали статтю про всі тонкощі іграшок для тварин.
Різновид іграшок та які підійдуть саме вашому улюбленцю.
Іграшки – це не тільки спосіб весело провести час, але й важливий помічник у процесі навчання та дресирування. Крім того, іграшки допомагають впоратись з поведінковими проблемами – наприклад, якщо тварині потрібно впоратись з агресією, або вона переживає період адаптації в нових господарів.
Якщо ви господар собаки:
Різноманіття іграшок для песиків велике та поділяється на п’ять основних категорій:
• для того, щоб гризти (різні гумові іграшки та іграшки що пищать);
• для ясен та зубів (палиці, кістки, кільця з висушених жил, м’ячики що масажують ясна);
• для дресирування (м’ячики, кільця, гантелі, палиці);
• інтерактивні ігри (пуллери, інтелектуальні іграшки з ласощами, фрісбі);
• м’які іграшки.
Отже, яку з них обрати? Тут важливо враховувати особливості вашого вихованця: його вік, розмір та стиль гри. Спробуйте згадати: ваш пес більше полюбляє носити, а собою різні предмети, жувати їх чи розгризати? Від відповіді на це питання залежить, наскільки жорсткими або м’якими мають бути вироби для неї.
З віком будуть мінятись іграшки для вашого песика. Цуценятам підійдуть такі, які зацікавлять та привчать до сну окремо від мами, - пищалі та м’які іграшки. Для цуценят, в яких ріжуться зуби, треба придбати декілька міцних гумових кісточок. Вони полегшать зубний свербіж та збережуть декілька улюблених кросівок. Для літніх собак краще обирати іграшки з більш м’якою поверхнею, щоб не травмувати ясна та зуби.
Під час покупки іграшки для собаки господарю треба враховувати габарити тварини. Основне правило тут – вона має підходити по розміру щелепи пса, але не вміщатись в ній повністю.
Для маленьких і середніх собак.
Для невеликих порід слід обирати маленькі м’ячики на мотузці або гумові з шипами, міцні міні-канати, а також гантелі середньої жорсткості, міні -пуллери, пазли та різні м’які іграшки. Особливу увагу слід приділити іграшкам для ротової порожнини, «по зубах» маленьким собакам прийдуться різноманітні вироби зі бавовни та флісу.
Але, перш ніж новий предмет для гри попаде в пухнасті лапи, впевніться що всі його елементи та окремі аксесуари добре закріпленні. Небезпеку представляють помпони, бантики, іграшкові очі та ніс, не щільно закриті батарейки – ці предмети легко проковтнути, й вони можуть застрягти у горлі.
Для великих собак.
Такі пси вирізняються значною фізичною силою й міцною хваткою, тому перевагу слід надавати міцним іграшкам, які не розкришаться від міцного стискання щелепи. Це різноманітні силіконові та гумові м’ячі, гантелі, регбі та кільця. М’які іграшки підійдуть спокійним вихованцям, які не схильні розривати вироби на частини та витягувати з них наповнювачі. Для активних песиків підійдуть канати та канатні іграшки, фрісбі та пуллери. Якщо ваш улюбленець досить пасивний, спробуйте його зацікавити іграшками з ласощами або інтерактивними мисками, які здається, були створені для справжніх гурманів.
Якщо ви власник кішки.
Не переживайте якщо ваш котик проводе багато часу один – з правильними іграшками він знайде, чим себе розважити. На допомогу приходять м’ячики, кульки, інтерактивні іграшки, іграшки з наповнювачем й навіть цілі ігрові центри. А от для гри з господарем підійдуть «дражнилки» та «вудочки», лазерні указки, миші на пульті управління.
Зі всього різноманіття видів та типів відповідною іграшкою буде та, яка відповідає віку тварини. Загальна інтенсивність та тривалість ігор змінюються, коли ваше кошеня стає дорослим. Деякі дорослішають й перетворюються в активних мисливців, інші в ледачих глядачів. Ці особливості характеру слід враховувати, щоб обрати більш цікавішу іграшку для вашого улюбленця.
Але навіть якщо іграшка на перший погляд здається ідеальною, не поспішайте її купувати – спочатку переконайтесь що вона достатньо велика, щоб ваш вихованець не був в змозі ковтнути її, та зроблена з матеріалу, який не утворює відколів й не пошкодить зубів тварини. Крім цього уважно огляньте іграшку: вона не повинна мати гострих кутів, жорстких гумок, ниток, стрічок, фольги, ялинкового серпантину та будь-яких інших частин, які вихованець міг би зажувати або проковтнути.
Асортимент іграшок для котів з кігтеточкою:
- стандартний стовпчик;
- кігтеточка зі спальним місцем;
- настінна кігтеточка;
- кігтеточка -диван;
- кігтеточка з іграшкою.
Робіть вибір згідно з можливостями вашої оселі й потребою вашого улюбленця. Якщо кіт дряпає меблі або шпалери, краще запастись відразу декількома котячими кігтеточками з іграшкою, якщо ж ні – достатньо буде однієї. В цьому випадку дуже практична настінна кігтеточка, вона займає не багато місця та задовольняє всі потреби вашого вихованця.
На що слід звернути увагу під час купівлі такої іграшки: міцність, якість (матеріал, стійкість), розмір, зовнішній вигляд.
Добрі кігтеточкі мають бути міцними та довгими, щоб кішка могла витягнутися в повний зріст. Ідеальний матеріал покриття для кігтеточки – сизаль, в цих волокнах кігті не застрягнуть якщо кіт його буде дряпати.
Домашні улюбленці так само як і діти полюбляють гратись та пізнавати навколишній світ, зробіть їм цікавий подарунок та насолоджуйтесь спостеріганням за ними.
На правах реклами