Бджоли – дуже давні комахи, які, за даними палеонтологів, жили на Землі ще 30 млн років тому. Якщо хочеш бути завжди здоровим, навчає народна мудрість, то бджіл паси, а не докторів. На Прикарпатті виробництво меду хоч і є однією із пріоритетних галузей сільського господарства, проте за його обсягами наша область балансує тільки у другій десятці серед регіонів України. А основну частку виробництва зосереджено в руках приватних селянських виробників. Серед таких прикарпатських пасічників – і Віктор КОНДРЮК із села Перерова Матеївецької сільської ради територіальної громади, який вже понад 30 років, образно кажучи, пасе бджіл і переконаний, що «кожна людина носить у собі цілителя, треба лишень допомогти їй відродити те, що закладено в ній Творцем».
– Сталося так, що якогось моменту у своєму житті я загорівся темою бджільництва, а після п’яти років його студіювання почав розуміти: все, що писали про бджіл науковці, то писали люди, далекі від практики, – каже Віктор КОНДРЮК. – До нас за порадами і зі своїми проблемами щодо здоров’я почали вдаватися приходити люди, тож я, свого часу здобувши торговельно-економічний фах, почав вникати в особливості людського організму. Тож спочатку бджолярство було моїм хобі. А відтак моє захоплення стало професійним заняттям. Мене дуже цікавив цілющий вплив бджолопродуктів на людський організм під час різних захворювань. Я розумів, що цей спектр лікування майже не вивчено. Отож разом із дружиною Оксаною, сином Іваном, невісткою Вітою, онуками, словом, з усією родиною чи не найперші у світі почали застосовувати комплексно продукти бджільництва під час різних захворювань людського організму. Результат був відчутний. Я не лікар. Але до мене більшість людей приходить уже, так би мовити, залікованими, тобто з негативними наслідками медикаментозного втручання.
– Чи велике Ваше бджологосподарство?
– У літній період нараховується до трьох сотень бджолородин. Вони розташовані в різних місцях. Є й перевізна пасіка. Маємо також у селі Пилипах унікальний родинний лікувально-оздоровчий заклад «Золоті крилечка», відповідно обладнаний для бджолотерапії, куди приїжджають охочі не тільки з України. Вже впродовж понад 20 років у травні до нас починають звертатися люди, і ми їх лікуємо так званим бджолоужаленням. До речі, безкоштовно. Для мене це принципово. У своїй книзі 2020 року «Лікують бджоли» я навіть описую методику, за якою люди можуть самі себе лікувати. А ще ми створили до шести десятків назв ліків. Ви ніколи не думали, чому у ХХІ столітті, коли медицина така всесильна, вона не може вилікувати банальну нежить. Чи той же гайморит – теж нежить, тільки хронічний, тобто не виліковний? Для мене медицина – то просто азбука, а людський організм – велика таємниця. І ми виготовили спеціальні крапельки і крем, які лікують будь-яку форму гаймориту, і навіть дуже задавнену.
До нас практично щодня звертаються й люди з онкозахворюваннями, «списані» лікарями. Наприклад, торік звернулися жінка, яка мала пухлину товстого кишківника. Лікарі казали, що вона не операбельна і відправили додому... помирати. Я теж довго думав, як допомогти людині, але був переконаний, що маю це зробити. І ми створили препарат медотоксин для зовнішнього застосування, у якому використовується бжолина отрута. Такий препарат – замінник бджоложаління. Але, як бачите, для його створення поштовхом стало захворювання тієї жінки. Після кількох мікроклізм та пухлина відірвалася і безболісно вийшла, а жінка – наче вдруге на світ народилась. І схожих випадків чимало. Розумієте, американці дослідили, що бджолина отрута діє ефективно навіть на ті ракові пухлини, які не піддаються хімії чи опроміненню. Ця отрута – єдина у природі, яка цілковито вбиває клітини, уражені раком, всі віруси, бактерії, грибки тощо і водночас не пошкоджує імунну систему людини.
– Чи можна до цього переліку додати й коронавірус?
– Так, звичайно. Нині, як на мене, найбільший злочин в історії пандемії COVID-19 – це щоденний вал негативних новин, який продукують ЗМІ. Такий інформаційний бруд найперше породжує в людях переляк, боязнь. А страх – то надзвичайно жахлива річ, яка зупиняє утворення імуноклітин у людей. А ще злочин номер два – це спонукати людей ходити в масках і дихати вуглекислим газом, щоби згодом посадити їх на кисневі апарати. Отже, просто спритні ділки від медицини заробляють кошти і на масках, і на кисневих апаратах. А медиків загнали в рамки протоколів та інструкцій. Померла людина, то й померла – головне, щоб її лікували по протоколу. Але ж люди за два тижні лікування викидають більше тридцяти тисяч гривень, а на побічні дії преператів ніхто не звертає увагу. Кажуть, що то побічна дія коронавірусу. Ні! То наслідки дії медикаментів! Я давно про це кричу.
– А на якому етапі захворювання коронавірусом ефективна Ваша методика лікування?
– На будь-якому етапі. Навіть деякі лікарі, які помирали, а їм говорили про раховані дні, після шести днів ретельного виконання наших рекомендацій вставали і розводили руками від здивування, тому що вже не потребували апаратів штучної вентиляції легенів. Такі випадки – не поодинокі.
Людський організм ще належно й досі не досліджено. А наші науковці через інформаційно-технічний вал навіть не цікавляться тим, що було сто років тому. Наприклад, сьогодні чи не найбільша проблема у людей – легені. Якщо людина проживе три – чотири дні з температурою 37,2 чи 37,3, то рентген покаже в неї запалення. Але ж насправді запалення немає. Просто на знімку видно, що альвіоли – сотні мільйонів пухирчиків, з яких складаються легені, зліпилися докупи. Але то не запалення. Оновлення альвіол відбувається за допомогою жиру, який у потрібній кількості беруть з лімфатичної системи і ним живляться. Якщо людина призупиняє живлення жиру чи вживає не якісний, то альвіоли поступово починають злипатися. А підвищена температура цьому сприяє. В основі альвіол – речовина сульфактант, яку вчені відкрили ще в 50-х роках минулого століття і яка складається на 99 відсотків – з жиру. Ще тоді люди розуміли, що сульфактант береже організм від потрапляння через повітря в кров різних вірусів, бактерій тощо. Він викашлюється з мокротинням. Недарма ще в давнину на груди хворим ставили різні жири для відновлення легенів. А відтак усілякі бронхо-легеневі захворювання почали лікувати інгаляціями – 60 г прополісу і 40 г – воску на водяній бані. Так процес одужання прискорювався удвадцятеро.
Мене дуже дивує, що сьогодні лікарі цього не розуміють. Ми зробили свій крок – почали до прополісу і воску для інгаляцій додавати виготовлений нами препарат апітоксин водний – тобто водний розчин бджолиної отрути… Можливо, й помиляюсь, але сучасну медицину не можна називати традиційною, бо вона – бізнес-медицина і не застосовує природні ліки. І тільки народна медицина має право називатися традиційною, бо опирається на традиції.
– Що повинні робити люди, щоб рятувати своє здоров’я?
– Передусім вникати в причини свого захворювання. Лікарі зазвичай усувають лише наслідки, заганяючи їх медикаментозно глибоко в людський організм. Наприклад, чому виникає кашель? Найперше через накопичення в людському організмі великої кількості слизу. Її найбільше – у товстому кишківнику. Саме слиз вбиває людину. Вона є комфотним місцем для накопичення і розмноження великої кількості бактерій, вірусів і глистів. Коли накопичення слизу досягає певної межі, відбувається отруєння крові, інтоксикація організму. Лімфатична система забита токсинами, і альвіоли не можуть взяти з неї потрібні їм жири. В організмі тоді спрацьовує інстинкт самозбереження – починає боротися,тобто бронхо-легенева система починає виводити слиз з організму людини через кашель, нежить і температуру…
А ми що робимо? Вдаємося до антибіотиків, які глушать ці природні захисні реакції організму, «калічать» печінку й т. п.
Тим часом роль печінки у зціленні від хвороб, у тому числі й інфекційних, дуже велика. Вона «відповідає» за чистоту крові, що транспортує кисень до тканин, інакше кажучи, є її фільтром… Власне, наш організм є дуже складним «агрегатом». Скажімо, коли еритроцити, тобто ті кров’яні тільця, які переносять кисень, до складу яких входить гемоглобін, відмирають, то для їх утилізації призначений білірубін. Він утворюється в селезінці і кістковому мозку. А доправляє його до печінки альбумін, а та додає до нього відповідну кислоту і направляє в жовч. А далі по дванадцятипалій кишці він надходить у товстий кишківник, де його поїдають бактерії, внаслідок чого і утворюється урубілін. Саме ця речовина дає колір калу і сечі. Ось чому колись земські лікарі навіть по вранішній сечі визначали діагноз захворювання.
Тобто ті чи інші проблеми печінки й жовчі виступають передумовами багатьох захворювань. До речі, я також діагностую людину за її зовнішнім виглядом. Але наразі скажу одне: якщо людина хоче бути здоровою, то має робити прості речі: вставати до сьомої години ранку і лягати спати не пізніше десятої вечора. Чому? Бо інакше білірубін не зможе потрапляти у жовч, і тоді в організмі формуватиметься його застій. Адже наша печінка найбільше навантаження отримує під час нашого сну, а жовч «працює» з п’ятої до сьомої години ранку і т. д. Людина буде вразливою до будь-якого захворювання, якщо її товстий кишківник буде постійно забитий і відбуватиметься інтоксикація крові.
Тим часом їжа має бути здоровою, й у жодному разі не можна їсти після семи годин вечора. Інакше відбуватиметься бродіння і гниття, адже шлунок працює з п’яти ранку до п’ятої вечора. Печінка також не сприймає хімічні чи синтетичні ліки, але її дуже ефективно лікують продукти бджільництва. І ще. Відчули проблему – пийте впродовж дня разом із сечогінними чаями відвар вівса й розторопші, який потрібно настоювати всю ніч. Якщо почали себе погано почувати, то перестаньте їсти варену їжу, тому що вона утворює найбільше слизу. Вживайте більше фруктів і овочів, натуральні кисло-молочні продукти, якнайбільше соків. І боронь Боже – пити воду під час захворювання, навіть кип’ячену, тому що вона є розплідником вірусів під час хвороби. Треба пити тільки сечогінні чаї. Дуже важливо потіти. За температури до 38 градусів навіть можна приймати теплі солені ванни – пів кілограма йодованої і триста грам морської солі плюс п’ятдесят грам соди харчової. А ще раджу пити будь-яке проносне, щоби звільнити товстий кишківник.
Якщо ж температура висока і не спадає, потрібно щотри години протирати тіло хворого розчином: 50 грам яблучного оцту, стільки ж води, а також 25 капель йоду, а відтак тепло вкрити його, щоби спітнів. І обов’язково слід двічі на день робити інґаляції, про які я вже згадував. Не маєте бджолиної отрути – беріть бодай прополіс і віск. Це найперші кроки до оздоровлення. А ще раджу кожній здоровій людині зранку – до сьомої години – випивати до пів літра теплої води. А при захворюванні печінки – пів літра відвару вівса з розторопшею чи сечогінних чаїв. Також варто це робити і в разі коронавірусного зараження. Відтак зранку через п’ять-десять хвилин після чаїв потрібно випити 25 крапель – для дорослих – настоянки прополісу на дві столові ложки води. Її приймають чотири рази на день – через годину після їжі. А якщо є висока температура, то кожні три години та перед сном – по 25 крапель на дві столові ложки води.
Для дітей, звісно, дозування інакше. Через 15 хвилин після ранкового прийому настоянки прополісу раджу брати на язик третину чайної ложки перемеленої гвоздики і запивати стаканом настоянки полину. Для настоянки слід на двісті грам кип’ятку додати чайну ложку насіння кропу і пів – полину. Далі через 20 хвилин доречно вживати квітковий пилок, який дуже швидко відновлює печінку і піднімає рівень гемоглобіну. Під час захворювання забороняю їсти солодощі, а мед – можна і треба. Мед – наша друга кров, адже цей бджолопродукт наближений до плазми людської крові. Після пилку можна вживати маточне чи личинкове молочко. А за пів години до обіду і перед вечерею – чайну ложку воскової молі на столову ложку води. Ми пропонуємо еквомоль – її сильнішу концентрацію. Людина має зрозуміти, що їй не потрібно шукати панацеї для одужання і що захворювання – це поштовх до змін в її філософії життя. Страху ж не повинно бути, бо ж він, як уже казав, річ жахлива.
Нашу продукцію добре знають в Україні й за кордоном. Та й на ринку продукцію пасічників не важко придбати. Нашу ж надсилаємо всім охочим поштою. Якось іще десять років тому я телефонував до Івано-Франківської ОДА і просив сприяння з приміщенням для проведення безкоштовних семінарів. Відмовили. Думаю, що причина одна – за мною не стоять кошти, які можна відмити. Тож їжджу Україною та Європою, популяризуючи бджоло лікування, а тим часом на Прикарпатті, на жаль, зустрів свого часу таке нерозуміння місцевої влади.
Про важливість бджололікування свідчить така статистика. За рік до мене звернулося 38 осіб із діагнозом «онкологія», які вже були і прооперовані, і пройшли хіміотерапію та опромінення, а з’ясувалося, що в них і немає тієї недуги. Люди не вірили, а переконувалися тільки тоді, коли робили повторні аналізи вже під чужими прізвищами. Як кажуть, коментарі зайві...
Віктор КОНДРЮК – автор двох книжок порад пасічника: «Методика «Сам собі лікар» (2014 р.) та «Лікують бджоли» (2020 р.), також має намір написати книжку з робочою назвою «Модель природного здоров’я», у якій хоче запропонувати людям, що робити, щоб бути постійно здоровими.