На урочистому відкритті ХI літературного фестивалю «Покрова» ім. Т. Мельничука, яке вже традиційно проходило в стінах наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, проректор з наукової роботи Валентина Якубів, декан факультету філології Роман Голод, гості з інших областей та відомі прикарпатські літератори – поетка з Чернівців, лауреат літературної премії «Князь роси» Світлана Кирилюк, голова обласної організації НСПУ Світлана Бреславська, Неоніла Стефурак, Василь Мойсишин, Михайло Батіг, Ярослав Ясінський, Василь Шкурган, Степан Процюк, Василь Тулай, говорили про покликання, що визначило нелегку долю поета. І зокрема – про рукопис поетичної книжки «Чага», який став поворотним моментом у житті Тараса МЕЛЬНИЧУКА, бо саме через нього поета 1972 року було заарештовано. Цей арешт поклав початок довгим рокам тюрми, поневірянь, перебування у психіатричній лікарні, які, однак, не вбили ні поетичного таланту, ні духу вільнодумства.
Василь Шкурган згадує, як з другом через роки знайшли «Чагу» – скріплену мідним дротом грубеньку книжку, принесли Тарасові, який покрутив її в руках і сказав: «Робіть з нею, що хочете». Вони й зробили – «Чага» побачила світ 1994 року в коломийській друкарні ім. Романа Шухевича, тоді Т. Мельничук уже був лауреатом Шевченківської премії за книжку «Князь роси»…
На урочистостях було визначено лауреата фестивалю – ним став письменник, головний редактор «Буковинського журналу» Мирослав Лазарук, якому урочисто вручили диплом і особливу відзнаку – сирного коника.
У рамках фестивалю відбулася презентація книжки критика, літературознавця, перекладача Михайла Мочульського «Вибране», похованого в івано-франківському меморіальному сквері. Саме Михайло Мочульський переклав «Кленові листки» Василя Стефаника польською, а також листувався з Михайлом Грушевським.
І, звичайно, гості та учасники побували на презентації роману в новелах лауреата фестивалю Мирослава Лазарука «Чорторийські марева-видіння», присвяченого 75-річчю від дня народження геніального актора і кінорежисера Івана Миколайчука, та взяли участь у літературних читаннях.
Розповідаючи про фестиваль, його організатор – літературний критик Євген Баран зазначив, що Тарас Мельничук – один з найгеніальніших українських поетів другої половини ХХ століття, тож його творчість неодмінно потрібно популяризувати, щоб його знали і читали. А за підсумками фестивалю вийде альманах «Каміння поколінь», назву якому дав рядок Тарсового вірша:
Каміння поколінь
все вище й вище
ціпок Сковороди
схиливсь до них
і смерть прокинулась
й сказала: дожену.