Персональну виставку художніх робіт «Свобода нам дарована Творцем» Романа БОНЧУКА розгорнули в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка. Цей талановитий художник, який сповідує новітні канони живопису, закінчив із золотою медаллю ЗШ №1 Івано-Франківська. Здобув у ПНУ ім. В. Стефаника спеціальність дизайнера інтер’єрів. А доти два роки, вигравши ґрант, вивчав історію та літературу в Гарвардському університеті (США).
Молодий живописець стрімко ввірвався в коло українських митців-новаторів. Р. Бончук – яскраво виражений представник новітньої течії в образотворчому мистецтві: її характеризує пошук художником нетрадиційних виражальних засобів, що передають зміст твору для сприймання його передовсім на філософському й асоціативно-чуттєвому рівнях завдяки широкому використанню автором художніх прийомів символізму й алегорії, створенню відповідної кольорової гами для зображення сцен, що не повторюють реальні події, є не сюжетами, а радше алюзіями на пізнаваність цих подій нашою уявою з наступною духовною та емоційною реакцією свідомості на сенси, закладені автором у картину…
Стилю франківця притаманні монументальна плакатність полотен, його творчі задуми відзначаються масштабністю, але незмінним залишається все те ж його прагнення до філософського осмислення подій і явищ сьогодення, у цьому разі – драматичних і трагічних реалій великої російсько-української війни і водночас – героїзму й нездоланності українських захисників. Художньо-змістову суть творчості Р. Бончука, зокрема і на особливо нині актуальні для всіх українців теми мужньої боротьби нашого народу з рашистським агресором, на мою думку, вичерпно означив професор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців: «Художник розбудовує власну систему етичних координат, оперуючи гостроекспресивною мовою пластики, кольору, фактурних зіставлень та націлюючись на засудження брутальних проявів у сучасних злочинах росії проти Людяності».
Власне, 42-річний митець і волонтер, який виставляє свої картини на благодійних аукціонах на підтримку ЗСУ, зустрівся в ОУНБ ім. І. Франка з публікою не лише як художник, а й як автор філософських текстів «Цитадель цитат» та «Цитатон». Певна річ, на презентації згадали й те, як самовіддано художник-інтелектуал упродовж двох років працював над найбільшою в нашій державі картиною, і 2007-го на той час 27-літній живописець завершив це велетенське полотно завдовжки 30 метрів і заввишки п’ять, промовисто назване «Мегаісторія України». Пан Роман – автор багатьох мозаїчних панно та більше десятка муралів на івано-франківських будинках (Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка, Володимира Івасюка, Романа Гурика та ін.). Саме він ініціював, був автором проєкту і створював в обласному центрі Прикарпаття перший в Україні Музей Небесної Сотні, відкритий 2015 року…
Нагадаємо також, що персональні виставки Р. Бончука вже експонували як в Івано-Франківську, так і в Києві, зокрема в «Мистецькому Арсеналі», галереї «Ра», посольстві Франції, Національній спілці художників України, а також у Німеччині, Польщі, Великій Британії, бібліотеці Гарвардського університету.