Дух патріотизму вибити з України неможливо

Наприкінці грудня у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відбувся ІІІ Всеукраїнський турнір з вільної боротьби, присвячений відомому захисникові України, бійцеві й начальнику штабу добровольчого українського корпусу «Правий сектор», легендарному командирові окремої тактичної групи ім. Капітана Воловика «кіборгу» Григорієві Семанишину–«Баті».

У змаганнях взяли участь понад 100 молодих борців зі спортивних шкіл чотирьох областей України: Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської. Особливою цікавинкою нинішнього турніру стало те, що його відвідали молоді борці зі своїми тренерами з Польщі. Тобто фактично цей турнір з вільної боротьби за своїм представництвом уже піднявся до рівня міжнародного. Організатори турніру висловили сподівання, що польська команда наступного року буде більш чисельною й до неї зможуть долучитися команди з інших країн.

https://www.galychyna.if.ua/wp-content/uploads/2018/12/turnir-foto1.jpg

На відкритті турніру до почесної стійки запросили бойових побратимів Григорія Семанишина: Василя Байбу–«Діда», рідного брата Григорія – Миколу Семанишина–«Чеха», Віктора Ільківа–«Вітька», у залі був і Віталій Мартинов–«Тихенький», екс-комбат 4-ї резервної сотні ДУК «ПС». Серед почесних гостей — батько й мати Г. Семанишина, представники родин полеглих героїв Прикарпаття на чолі із Чомком, представники влади області й міста.

Відкрив захід Руслан Марцінків, під патронатом якого проходив цей турнір. З вітальними словами до юних спортсменів звернулися директор Івано- Франківської ОДЮСШ Мирослав Карабін, старший тренер Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи Іван Крупа, Володимир Веркалець, начальник Івано-Франківського обласного штабу національно-визвольного руху «Правий сектор» Дем’янчук Андрій–«Поет». Усі промовці висловлювали теплі напутні побажання майбутніх перемог і спортивних звершень юним борцям. Просили юнь і молодь берегти українські патріотичні традиції й пам'ять про наших героїв та гідно йти їхнім шляхом.

…І ось знову пролунали слова легендарного командира Григорія Семанишина, які надихатимуть ще не одне покоління патріотів України: «Патріотизм на нашій землі живе століттями, він – у нашій крові. Цей дух вибити з України неможливо, він щоразу відроджується. Дивіться, скільки у нас патріотів, скільки воїнів – реальних воїнів. Не тільки наша Західна, а й вся Україна!».

Згадували легенду ДУК «ПС» Григорія Семанишина і як одного з активних учасників й організаторів Майдану в Києві. Одного з тих рішучих «майданівців», які зупинили «мєнтовський бєспрєдєл». З київського Майдану Г. Семанишин пішов у числі перших добровольців на війну. На фронті у скорому часі він став видатним командиром-розвідником, який проводив блискучі операції проти елітних підрозділів Російської Федерації.

Згадали також роки його дитинства й юності в Івано-Франківській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі, де Григорій загартовував свій дух і тіло, де він формувався як особистість, спортсмен, громадянин. Висловили подяку його тренерам: Ярославу Гаргату, Василеві Федорів, Іванові Станкевичу, які тренували та виховували Григорія. Адже завдяки їм він став майстром спорту з вільної боротьби і входив у команду олімпійського резерву.

Власне, Івано-Франківська обласна дитячо-юнацька спортивна школа і сьогодні залишається кузнею молодих борців патріотів. Багато зусиль до цього докладає вихованець ОДЮСШ і колишній спаринг-партнер і товариш Г. Семанишина, а тепер старший тренер з вільної боротьби і незмінний головний суддя цього турніру Іван Крупа. Значною мірою завдяки багатолітній плідній праці його вихованці стають призерами та переможцями різного рівня змагань, турнірів та чемпіонатів з вільної боротьби.

Юні спортсмени-переможці й призери отримали нагороди турніру – медалі з фотографіями Г. Семанишина, пам’ятні подарунки від мера міста та керівника осередку «Правий сектор Канади» Тараса Судака.

Нагадаємо: турнір був організований Івано-Франківською обласною дитячо-юнацькою спортивною школою і Федерацією вільної боротьби Івано-Франківської області і пройшов під патронатом міського голови Івано-Франківська за підтримки 4-ї резервної сотні ДУК «Правий сектор» й обласної спілки учасників бойових дій, добровольців, волонтерів та інвалідів «Легіон Галичина».