Власники дачних будинків та котеджів нерідко стикаються з тимчасовими відключеннями електроенергії або проблемами із напругою. Крім того, під час пікових навантажень може не вистачати виділеної потужності. Оптимальним варіантом вирішення подібних проблем є монтаж систем резервного живлення.
Переваги систем резервного живлення
Затребуваність подібного обладнання зумовлена цілою низкою експлуатаційних переваг:
- Незалежність від централізованої електрики — маючи резервне джерело живлення, ви зможете користуватися необхідною технікою навіть при плановому або аварійному відключенні електроенергії.
- Захист від аварій — більшість моделей автоматично перемикають на безперебійне джерело живлення, тим самим запобігаючи потенційним аваріям та пошкодженням техніки, які можуть статися при раптових проблемах з електроенергією.
- Комфорт — системи резервного живлення забезпечують комфортні умови проживання навіть у випадку різних форс-мажорних ситуацій.
- Безпека — маючи постійний доступ до електроенергії, ви зможете гарантувати безперебійну роботу критично важливої техніки, зокрема систем відеонагляду, опалення.
Сфера використання
Система резервного живлення є актуальною для різних об’єктів:
- вузлові точки провайдерів інтернету і кабельного телебачення;
- системи охорони і відеоспостереження в житлових та комерційних будинках;
- системи опалення різних будинків, у тому числі циркуляційні насоси;
- пересувні мобільні лабораторії.
Система резервного живлення стане незамінною для будь-якого споживача, який потребує безперебійного електроживлення, але при цьому стикається з періодичними збоями основної мережі електропостачання. Подібне обладнання може використовуватися також в польових умовах.
Різновиди систем
Виділяють декілька різновидів систем резервного живлення:
- Портативні — компактні системи, які накопичують електроенергію, поки вона є, та живлять нею прилади у разі перебоїв. Потужності подібних модифікацій вистачає на підтримку безперебійної роботи комп’ютерів, побутової техніки, підзарядки різноманітних гаджетів.
- Стаціонарні — рекомендуються для приватних будинків та невеликих багатоквартирних будинків. Мають автоматичну систему моніторингу, яка виявляє проблеми з електроенергією та миттєво перемикає техніку на резервне джерело живлення. Ємність таких систем обмежується лише місцем для встановлення додаткових батарей.
- Гібридні — здатні забезпечити більш стабільне та максимально тривале резервне електропостачання. Адже подібні системи комбінують різні джерела енергії: сонячні панелі, генератори, акумуляторні батареї.
Таким чином, системи резервного живлення є актуальними та корисними у багатьох випадках. Для того, щоб прилад забезпечував безперебійне користування технікою, достатньо підібрати модель оптимальної потужності.