Діана Торконяк: Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу у Коломиї – це ще один крок до подолання стереотипів

У Коломиї відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, а також для жінок з інвалідністю, де цілодобово і конфіденційно надаватимуть допомогу професіонали, які пройшли спеціалізоване навчання.

Ініціював створення кабінету Український жіночий фонд за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії за сприяння ГО «Центр Рівних можливостей». Також тут надаватимуть психологічну допомогу. Цей проєкт охоплює 20 міст у шести областях України. На Прикарпатті безбар’єрні гінекологічні кабінети функціонуватимуть у Коломиї, Городенці, Надвірній та в Івано-Франківську. У заході взяли участь членкиня ГО «Центр рівних можливостей» Діана Торконяк, голова Коломийської ТГ Богдан Станіславський, генеральний директор КНП «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради Андрій Кошкін.

Представниця ГО «Центр Рівних можливостей» Діана Торконяк звернула увагу, що гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу – це ще один крок до подолання стереотипів. Адже всі жінки та дівчата, зокрема йз вразливих груп, повинні отримувати належні медичні послуги. Цей жіночий кабінет нового формату гарантуватиме жінкам та дівчатам рівний доступ до якісного медичного обслуговуваннята дасть їм можливість реалізувати свої права на охорону здоров’я і медичну допомогу, підкреслила вона.

«Професійні навички у виявленні випадків насильства та наданні вчасної якісної допомоги є основою діяльності кабінетів, тому такі пункти сприятимуть ранньому виявленню прихованих випадків насильства, забезпечуватимуть превентивні заходи щодо їх можливого повторення, а також підвищуватимуть ефективність координації і перенаправлення постраждалих до інших надавачів послуг», – підсумувала Діана Торконяк.
Лікар акушер-гінеколог Коломийського пологового будинку Наталя Козловська наголосила: «У гінекологічному кабінеті безбар’єрного доступу надаватимемо послуги жінкам,які постраждали від гендерно-обумовленого насильства та жінкам з інвалідністю. Він розташований в приміщенні гінекологічного відділення Коломийського пологового будинку КНП «Коломийська центральна районна лікарня». Прийом ведуть цілодобово та конфіденційно всі лікарі гінекологічного відділення. Послуга є безкоштовною.Кабінет укомплектований в повному обсязі. Зокрема тут є крісло-трансформер, яке адаптоване до потреб жінок з інвалідністю. Також кабінет обладнаний комп'ютером та принтером для максимальної сучасної допомоги пацієнтам. Так само хочу звернути увагу, що лікарі відділення пройшли спеціальне навчання і також надаватимуть безкоштовну професійну психологічну допомогу постраждалим від гендерного насильства».
Міський голова Коломиї Богдан Станіславський підкреслив: «Зазвичай, коли говорять про безбарʼєрність, то мислять про тактильну плитку, озвучення світлофорів, тощо. Так, це правильно, але інклюзивність– набагато ширше поняття. І новий безбар’єрний гінекологічний кабінет це демонструє. Цілодобовий, безкоштовний і приймає на умовах анонімності – особливості роботи кабінету дозволяють жінкам – мешканкам Коломийської громади та внутрішньо переміщеним особам, які потрапили у складне становище, прийти сюди і отримати фахову допомогу».
Редактор відділу газети “Галичина”