Дефіцит вітаміну D: симптоми, профілактика, лікування

Вітамін D — це речовина, без якої організм не може нормально функціонувати. Останнім часом його дефіцит спостерігається у людей практично в усіх куточках світу. 

Лікарі сходяться на думці, що нестача такої корисної речовини може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Вони призначають пацієнтам вітамін Д у таблетках та інших лікарських формах. Купити такі препарати в Івано-Франківську можна в "Аптеці Доброго Дня". Сьогодні ми розповімо, чим небезпечний дефіцит вітаміну D і що робити, якщо ви вже з ним зіткнулися.

Навіщо потрібен вітамін D?

Ця речовина відіграє дуже важливу роль у забезпеченні балансу кальцію в крові, а також у побудові та підтримці кісток. Окрім цього, вона необхідна для нормальної роботи нервової та імунної систем, а також опорно-рухового апарату.

Якщо ж в організмі спостерігається її дефіцит, то це може призвести до неприємних серйозних наслідків:

  • Порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Внаслідок цього з'являється ризик розвитку остеопорозу, а також підвищується ризик переломів.
  • Розвиток полікістозу яєчників. У результаті ризик безпліддя підвищується в рази.
  • Поява ризику різних типів раку. Найпоширенішими з них є рак яєчників, ендометрія, молочної залози, простати, сечового міхура, нирок, підшлункової залози, шлунка, стравоходу.
  • Розвиток тяжкого перебігу вагітності. Можлива поява прееклампсії та розвиток гестаційного цукрового діабету.

Можливо, що препарати вітаміну Д потрібно буде пити в разі підвищеної ламкості та випадання волосся, оскільки це може бути наслідком його дефіциту.

У дітей дефіцит одного з життєво важливих вітамінів може призвести до рахіту, що стане одним із плачевних наслідків. Рахіт характеризується постійним болем у кістках та їхньою деформацією, а також неправильним положенням суглобів.

Коли варто звернутися до лікаря?

Розпізнати дефіцит вітаміну D може бути складно, оскільки його симптоми можна переплутати з проявами інших захворювань. Однак якщо ви помітили, що різко почали втрачати вагу, то варто обов'язково відвідати фахівця. Також серед основних симптомів захворювання можна виділити постійно пригнічений настрій, втому, яка не зникає навіть після тривалого відпочинку, та постійний біль у кістках.

Як боротися з дефіцитом вітаміну D?

Пам'ятайте, що найкращим лікуванням є профілактика. Ось що потрібно зробити, щоб уникнути появи проблеми:

  • Вживання в їжу продуктів із високим вмістом вітаміну Д. До переліку входять жирна риба, яловича печінка, гриби та яєчні жовтки.
  • Перебування на сонці. Доведено, що воно позитивно впливає на організм і підвищує концентрацію вітаміну D в ньому.
  • Прийом безрецептурних засобів. До них найчастіше належать харчові добавки, які без проблем можна купити в аптеці.

У важких випадках обійтися цими засобами не вийде. Деяким пацієнтам фахівці призначають ін'єкції, які підвищують кількість вітаміну Д. Також існують рецептурні пероральні препарати, створені з тією ж метою.

Висновок

Нестача вітаміну Д може стати причиною розвитку серйозних захворювань. Пам'ятайте, що чим раніше ви звернетеся до лікаря в Івано-Франківську, тим простіше та швидше пройде терапія. У жодному разі не займайтеся самолікуванням, адже таким чином ви можете нашкодити своєму здоров'ю.