Чи зможуть українські жінки достроково виходити на пенсію?

Верховна Рада України розглянула у першому читанні законопроект №1086 "Про внесення змін до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із пропозиціями президента. Документ передбачає подовження терміну дострокового виходу на пенсію для жінок - тобто у 55 років.

За рішення проголосували 256 народних депутатів. Законом, поданим на розгляд ВР народним депутатом від Радикальної партії Юрієм-Богданом Шухевичем, внесено зміни до статті 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у яких йдеться і про те, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

У пояснювальній записці до документа також зазначено, що до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. Правда, у цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.