Брошнів-Осадській святині – 20

Греко-католицька громада у Брошневі-Осаді офіційно заснована 17 листопада 1991 року, а її сучасний величний церковний храм Вознесіння Господнього постав 31 серпня 2003 р. 1 вересня 2013-го у церкві з нагоди її 10-річчя відбулася Божественна Літургія за участю глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука. Цього року ж на 20-річні уродини храму ніхто з церковних ієрархів чи державних достойників не обдарував громаду своєю візитацією – очевидно, були на це вагомі причини, або ще обдарують згодом. Але щоб подякувати сущим будівельникам і пом’янути тих, які вже відійшли у засвіти, на мою думку, не варто так ревно перейматися присутністю або відсутністю церковних чи державних мужів – не вони, а Господь був і залишається першим будівничим храму, тож і є його найвищим достойником.

Василь Твардовський на подвір’ї церкви Святого Вознесіння  УГКЦ у селищі Брошневі-Осаді в день її 20-річчя.

– На мій погляд, якось непомітно промайнула дуже знакова дата в історії нашого селища Брошнева-Осади – освячення світлої пам’яті єпархом Івано-Франківським УГКЦ владикою Софроном Мудрим 31 серпня 2003 р. церкви Святого Вознесіння, – розповідає житель Брошнева-Осади Василь Твардовський, краєзнавець, громадський активіст і місцевий журналіст, який першим у соцмережах привітав односельчан з 20-річчям освячення церкви Святого Вознесіння, один із тих тисяч людей, завдяки чиїй праці постав у селищі величний Божий задум. – Дякую Богові, що дожив до цієї славної дати і горджуся, що не один рік працював на будівництві величної святині. Це засвідчує навіть запис у моїй трудовій книжці. Всіх і не пригадаю, але із задоволенням назву хоч тих, з ким я працював, а це – Іван Курташ, Петро Ковальчук, Богдан Бондар, Михайло Савчук, Геннадій Курташ, Михайло Яковина, Михайло Твардовський...

А керував перебігом робіт виконроб – інженер-будівельник світлої пам’яті Федір Маринець. Будівництво церкви розпочалося 20 серпня 1992-го, а вже через десять днів – 30 серпня – владика Іриней Білик освятив наріжний камінь і заклали капсулу часу в церковний фундамент. Я часто приходжу, щоб на подвір’ї церкви помолитися біля величного дерев’яного хреста на місці першої в історії Брошнева-Осади греко-католицької церкви-каплички Святого Вознесіння, освяченої 17 листопада 1991 р. Тож попри те, що храмові Святого Вознесіння УГКЦ цього року сповнилося 20 років, церковній громаді у листопаді буде вже 32. До зведення церкви-каплички жителі Брошнева-Осади своєї святині не мали – відвідували храми у сусідніх селах Креховичах чи Брошневі. Перші ж богослужіння у селищі парох світлої пам’яті о. Зеновій Божик відправляв просто неба – на церковному подвір’ї, де спочатку збудували підвищення і встановили хрест, а згодом – дерев’яну, з ДСП, церковку. А поруч зростала красива, велична і сучасна святиня – церква Святого Вознесіння.

...Сьогодні духовний провід греко-католицької громади у Брошневі-Осаді очолює протопресвітер Володимир Майка – декан Брошнів-Осадський і парох церкви Святого Вознесіння УГКЦ.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами