Американо-німецька вакцина проти COVID-19, як стверджують розробники, ефективна на 90%

Американські та німецькі розробники протикоронавірусної вакцини заявили про високу ефективність їхнього препарату. Вакцина проти COVID-19 спільного виробництва американської фармацевтичної корпорації Pfizer та німецької BioNTech допомагає запобігти зараженню на 90%. Такі результати третьої стадії випробувань вакцини 9 листопада оприлюднили на сайті корпорації Pfizer.

У компаніях також зазначають, що вакцину протестували на 43500 добровольцях у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, ПАР і Туреччині і, за попередньо інформацією, вона не викликала жодних побічних ефектів. Таким чином препарат став першою вакциною проти COVID-19 у світі, ефективність якої була доведена під час усіх етапів клінічних випробувань.

Препарат змушує організм виробляти антитіла і Т-клітини, які борються з вірусом. Вакцину вводять двома дозами з інтервалом у три тижні. Через 7 днів після отримання другої дози (і через 28 днів після отримання першої) з’являється імунітет до коронавірусу.

Правда, розробники не визначили, як довго зберігатиметься імунітет. Крім цього, препарат дозволено зберігати лише за температури нижче мінус 80 градусів за Цельсієм.

За попередньою інформацією, Pfizer готова до кінця 2020 року виготовити 50 мільйонів доз вакцини, а до кінця наступного — 1,3 мільярда.

До речі, уряд Великої Британії вже запланував отримати близько 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 розробки компаній Pfizer та BioNTech.