5-7 мільйонів вакцинацій на місяць – такий план щеплення від COVID-19 озвучили в уряді

В українському уряді сподіваються, що до кінця цього тижня у нашій країні збільшать денну кількість щеплень до 10-11 тисяч. У Міністерстві охорони здоров'я розраховують на те, що кожен дорослий українець зможе отримати доступ до щеплення від COVID-19 до листопада 2021 року. Про це заявив учора, 1 березня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, в Україні процес вакцинації розгортають "каскадним шляхом" і є необхідні умови й потужності, аби вже до кінця тижня денна кількість щеплень сягла 10-11 тисяч, а на третьому-четвертому етапі - 5-7 мільйонів вакцинацій на місяць, - запевнив очільник МОЗ.

Степанов додав, що "виходячи з графіку поставки вакцин, якщо він не буде зриватися", до зазначених показників в Україні зможуть вийти до літа.

"У нас план, щоби ми в цьому році, бажано до листопада, надали доступ до COVID-вакцинації усім без винятку громадянам", - наголосив міністр.

Напередодні міністр охорони здоров'я сам вакцинувався від коронавірусу препаратом AstraZeneca/Oxford (Covishield) у прямому ефірі.

В Україну очікується поставка вакцини CoronaVac, яку виробляє китайський фармвиробник Sinovac Biotech. Препарат закуплений за кошти Держбюджету і має надійти до нашої країни до 6 березня.

Тим часом в Україні пройшли щеплення від коронавірусу вже близько 5 тисяч громадян.