У Бурштині встановили анотаційну дошку політв’язню Михайлу Пархуцю

У Бурштині відбулося урочисте відкриття анотаційної дошки Михайлу Пархуцю — політв’язню радянського режиму, громадському діячу, людині, яка жила і боролась за Україну.

🇺🇦Меморіал встановлено на фасаді будинку, де він проживав. Право відкрити дошку було надано донькам Михайла Пархуця — Ірині та Ларисі. У своєму виступі пані Лариса згадала батька як людину з міцним характером, надзвичайною силою волі, світлим розумом і люблячим серцем.

Зі словом виступив голова Івано-Франківської обласної організації Конгресу українських націоналістів Богдан Борович. Він підкреслив знаковість цієї дати, адже саме 14 травня народились видатна політична діячка, п’ята голова ОУН Слава Стецько та гетьман Правобережної України Петро Дорошенко. Пан Богдан також розповів маловідомий, але надзвичайно промовистий факт: під час заслання Михайло Пархуть підтримував зв’язки з патріотами інших націй. Зокрема, він надавав тимчасовий прихисток Джохару Дудаєву — лідеру чеченського визвольного руху, якого переслідувала радянська влада. Протягом двох тижнів він переховував його, ризикуючи власною безпекою.

Михайло Пархуць — уродженець села Лукошино Рогатинського району, член ОУН, учасник підпільного націоналістичного руху. За свою діяльність у 1950 році був засуджений до 25 років заслання. Після звільнення у 1956 році оселився на Івано-Франківщині, де згодом працював на Бурштинській ТЕС, закінчив Політехнічний інститут, здобувши фах інженера. У роки національного піднесення приєднався до Народного Руху України, був активним громадським діячем.

«Вшанування таких постатей — це не просто жест поваги. Це важливий акт збереження історичної пам’яті, моральний орієнтир для молодого покоління, яке має черпати натхнення з прикладу тих, хто не боявся йти проти тоталітарного режиму заради України», - повідомили в Бурштинській міській раді.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.