
30 квітня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок стосовно чотирьох обвинувачених у справі «Шовкового шляху» про заволодіння понад 98 млн грн ПАТ «Укрзалізниця» в результаті сплати за пальне, яке насправді не було поставлене.
«Ексначальника філії «Центру транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Українська залізниця» та колишнього головного інженера філії визнано винуватими у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. Обвинуваченим призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років, з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, строком на 3 роки та з конфіскацією усього майна, яке є їхньою власністю та зі штрафом у 4 250 гривень кожному. До набрання вироком законної сили обвинувачених взято під варту в залі суду», - повідомили у Вищому антикорупційному суді.
Зазначимо, що головний фігурантом справи був Руслан Гусак - начальник філії «Центру транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Українська залізниця». У 2010-2013 роках Гусак працював заступником голови ОДА в часи правління Михайла Вишиванюка. Також Гусак очолював обласний осередок партії «Наш край».
Колишнього першого заступника начальника Одеського відділення ЦТС «Ліски» та ексголовного інженера цієї філії визнано винуватими у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.
Їм призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років, з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, строком на 3 роки та з конфіскацією усього майна, яке є у їхній власності; зі штрафом у сумі 4 250 гривень кожному. До обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту та з покладенням обовʼязків, передбачених ст. 194 КПК.
На підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 та ч. 5 ст. 74 КК України вказаних осіб звільнено від призначеного покарання за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
ВАКС також відмовив у задоволенні цивільного позову Акціонерного товариства «Українська залізниця».
Вирок може бути оскаржений упродовж тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Довідка.
Схема відбулась ще в 2016 році. Тоді УЗ розпочала амбітний проект «Новий Шовковий шлях», спрямований на вантажний транзиту з і до Азії, одним із ключових напрямків якого мало стати Чорне море. Для морського сполучення «Укрзалізниці» передали два пороми — «Герої Шипки» та «Герої Плевни», призначені для транспортування вантажних вагонів.
Того ж року філія УЗ — Центр транспортного сервісу «Ліски» — провела тендер на закупівлю значного обсягу паливно-мастильних матеріалів для обслуговування цих двох поромів. Переможцем стала комерційна компанія ТОВ «Скела Терциум». Вона за умовами укладеного в липні 2016 року договору мала поставити 6,743 тисячі тонн пального на загальну суму 101,5 млн грн. При цьому реальної потреби в такому обсязі дизелю і мазуту не було потрібно.
Компанія фактично поставила товар для УЗ лише на 3 млн грн, однак від ЦТС «Ліски» отримала повну суму, передбачену договором — 101,5 млн грн.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викрило схему в 2019 році.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.