Суд виніс вирок охоронцю театру, який з необережності убив працівника

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю Городенківщини, скоїв вчинив вбивство через необережність.

Обвинувачений з 2010 року працював охоронцем в Івано-Франківському облмуздрамтеатрі.

05 липня 2024 близько 6 годин ранку до приміщення прийшли два працівники, які стукали у двері. Охоронець відкрив двері, але не мав наміру їх пускати.

«Коли, один із працівників підійшов охоронець правою рукою штовхнув останнього в ділянку грудної клітки, при цьому не маючи умислу на протиправне заподіяння смерті потерпілому, хоча повинен був і міг її передбачити, діючи з більшою обачністю. Внаслідок протиправних дій охоронця потерпілий впав з прискоренням з висоти власного зросту, вдарившись головою об бетонне покриття та отримав тілесні ушкодження у результаті яких, 31.07.2024 номер у приміщенні лікувального закладу КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», - йдеться у вироку суду.

Обвинувачений вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав в повному обсязі. Пояснив суду, що працівники, які прийшли перебували у нетверезому стані. Вони наполягали зайти в приміщення театру, в ході чого він штовхнув в груди потерпілого, від чого останній впав та вдарився головою до бетону. Згодом він помер у лікарні. Вказує, що жодного наміру вбивати потерпілого у нього не було, він допомагав доставити його в лікарню, допомагав у лікуванні, оплачував усі витрати, на даний час повністю відшкодував потерпілій завдану шкоду. Визнає в повному обсязі всі обставини вчиненого, спосіб та час вчиненого, а також погоджується із кваліфікацією його дій. Розкаюється у вчиненому, шкодує, просить врахувати його вік, те, що він відшкодував завдану потерпілій шкоду в повному обсязі та суворо не карати.

Суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.119 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк три роки. На підставі ст.75 КК України звільнив його від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк один рік.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.