![](https://galychyna.if.ua/wp-content/uploads/2019/03/sud.jpg)
Надвірнянський районний суд виніс вирок учителю Пнівської середньої школи, на уроці якого стався трагічний випадок.
Обвинувачений вчинив неналежне виконання професійних обов'язків щодо охорони життя та здоров`я неповнолітніх внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, що спричинило смерть неповнолітнього.
Вчитель предметів «Допризовна підготовка» та «Захист України» мав намір обрати учнів для участі у змаганнях зі стрільби.
Обвинувачений, нехтуючи правилами безпеки організував та розпочав проведення практичних стрільб із вищевказаної пневматичної гвинтівки на другому поверсі коридору Пнівського ліцею, який не був обладнаний для проведення такого роду стрільб.
«Під час перерви, у період часу з 15 год. 00 хв. до 15 год. 10 хв. учень за вказівкою вчителя в черговий раз самостійно проводив заряджання гвинтівки марки ЕКОL моделі Thunder ЕS 450, калібру 4,5 мм (.177 САL.). Поклавши елемент спорядження пневматичної гладкоствольної зброї - металеву кульку світло-сірого кольору «Шершень» у призначене місце закрив гвинтівку, встановивши ствол у бойове положення. В процесі цього він переплутав запобіжник з спусковим гачком та натиснув на останній, внаслідок чого відбувся постріл в сторону учня 9-А класу Пнівського ліцею, неповнолітнього, а саме в ліву передню половину його грудної клітки, що призвело до відкритого проникаючого кульового поранення лівої половини грудної клітки, ушкодження серця та виникнення гострої серцевої недостатності», - йдеться у вироку суду.
Внаслідок отриманих травм учень помер на місці події до приїзду бригади екстреної медичної допомоги.
Обвинувачений в ході розгляду даного кримінального провадження свою вину у вчинення інкримінованого йому злочину фактично не визнав, а також не визнав і цивільний позов потерпілого (цивільного позивача) про відшкодування 1 млн. моральної шкоди.
Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.137 КК України та призначив йому покарання - 3 (три) роки позбавлення волі, з позбавленням права займатися викладацькою, виховною та педагогічною діяльністю, на строк - 3 (три) роки.
Строк відбування призначеного основного покарання рахуватимуть з часу його фактичного затримання в порядку виконання даного вироку.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.