6 серпня, в Калуші розпочато демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави». Про це повідомили у Калуській міській раді.
Роботи виконуються відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28.05.2024 року — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Комунальники прибирають напис «1941–1945» на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей. Якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
«Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором...» – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Наступним етапом декомунізації даного об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
Меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша, на вул. Височанка, тодішнє радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.