На дорогах Івано-Франківщини обмежать рух вантажівок через спеку

Вводяться обмеження для великовагових транспортних засобів на дорогах Івано-Франківщини під час спеки. Про це повідомили у Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області.

«Синоптики прогнозують надзвичайну спеку, з температурою до +36 градусів за Цельсієм. Це небезпечно не лише для здоров’я людей, але й для інфраструктури, зокрема автомобільних доріг. Через аномальну спеку може розплавитися асфальтобетонне покриття. Рух транспортних засобів, особливо перевантажених, призводить до руйнування дорожнього покриття. Глибокі колії, що з’являються під час спеки, згодом утворюють тріщини, вибоїни та просідання», - йдеться у повідомленні.

Для збереження дорожнього покриття та безпеки руху вводяться тимчасові обмеження руху великовагових транспортних засобів при температурі +28°C і вище. З 10:00 до 20:00 заборонений рух великовагових транспортних засобів, загальна маса яких понад 24 тонни або навантаження на вісь яких понад 7 тонн.

Обмеження не поширюються на:

  • транспорт, що перевозить небезпечні вантажі, живих тварин і швидкопсувні продукти;
  • вантажівки, залучені до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
  • транспорт, що використовується для перевезення комунальних і дорожньо-будівельних матеріалів під час виконання робіт.

Контроль за дотриманням обмежень здійснюють працівники Національної поліції та Укртрансбезпеки. За порушення передбачені штрафи.

Водії вантажівок можуть перечекати спекотний час на об’єктах дорожнього сервісу та майданчиках для тимчасового стояння.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.