Помер почесний ректор ПНУ Віталій Кононенко

На 91-му році життя перестало битися серце багаторічного ректора нашого університету (1986 – 2005), почесного ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, завідувача кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Віталія Івановича Кононенка.

Віталій Іванович Кононенко — відомий український мовознавець, доктор філологічних наук (з 1977 р.), професор (з 1979 р.), дійсний член – академік Національної академії педагогічних наук України (з 1994 року), заслужений діяч науки і техніки України, кавалер Ордену “За заслуги” ІІІ, ІІ та І ступеня.

«Віталій Іванович Кононенко був невтомним дослідником, талановитим педагогом і мудрим керівником. Його внесок у розвиток української філології та науки загалом неоціненний. За роки своєї діяльності він виховав численні покоління науковців і студентів, залишивши глибокий слід у їхніх серцях та професійному житті. Ми завжди пам’ятатимемо його як людину з великим серцем, глибокими знаннями та незламною волею до науки. Його спадщина продовжуватиме жити в його працях, учнях та колегах, які будуть берегти його пам’ять і продовжувати його наукові ідеї», - повідомили в ПНУ.

Віталій Іванович народився 9 вересня 1933 року у Києві.

У 1956 році закінчив Київський університет. Учителював. З 1962 викладав у Київському педагогічному інституті. Працював доцентом, професором Київського педагогічного інституту.

З 1986 року — ректор Івано-Франківського педагогічного інституту, з 1992 — ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, з 2005 року — почесний ректор університету.

Видатний науковець досліджував широке коло проблем загального, українського, слов’янського та порівняльного мовознавства.

Він видав понад 600 наукових праць із питань синтаксису, порівняльної граматики, фразеології, стилістики, культури мови, етнолінгвістики, лінгводидактики.

Дослідження В. І. Кононенка започаткували наукову школу семантичного синтаксису.

Під його керівництвом захищено близько десятка докторських та сотні кандидатських дисертацій.

З ініціативи В.І. Кононенка на базі Івано-Франківського педагогічного інституту в 1992 році було засновано Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, який 2004 року здобув статус національного.

За роки його роботи на посаді ректора було організовано підготовку фахівців за десятками нових спеціальностей, відкрито нові інститути, факультети і кафедри, аспірантуру і докторантуру, видавництво “Плай”, наукову бібліотеку. Також введено в дію нові навчальні корпуси і студентські гуртожитки, стадіон “Наука”, спортивно-оздоровчий табір “Смерічка”, ботанічний сад.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.