Помер доцент ПНУ Орест Шуляр

На 80-му році помер доцент кафедри музичного виховання та диригування навчально-наукового інституту мистецтв, професор, відомий на Прикарпатті науковець, педагог, співак (тенор), музично-громадський діяч, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів у складі чоловічих вокальних квартетів «Легінь» та «Коло» Шуляр Орест Дмитрович.

«Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, колегам, друзям та учням. Орест Дмитрович був не лише видатним науковцем та педагогом, але й талановитим співаком та відданим музично-громадським діячем, який залишив незабутній слід у серцях багатьох людей. Його талант та самовідданість надихали численні покоління. Вічна та світла пам’ять!», - повідомили в ПНУ.

Чин похорону відбудеться 25 червня 2024 року в Будинку смутку ( вул. Ребета) о 9.00. Поховання в с. Павлівка. Панахида 24 червня в Будинку смутку ( вул. Ребета) о 18.00.

Довідково.

Народився 5 серпня 1944 року в селі Павлівка, Станіславської (тепер Івано-Франківської) області у родині службовця Дмитра Ільковича та домогосподарки Теклі Миколаївни.

Після закінчення училища, у 1962 році, направляється на будови Івано-Франківщини, а через рік, у 1963 році, Орест Шуляр мобілізований на службу на Північний Військово-Морський Флот, що базувався у місті Сєвєроморську Мурманської області.

Після служби на флоті, деякий час працює на підприємствах Івано-Франківська й одночасно бере активу участь у культурному житті села Павлівки, співаючи в сільському чоловічому хорі та вокальному квартеті.

У 1976 році, після закінчення Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В.Стефаника, Ореста Шуляра, як найкращого випускника, запрошують на педагогічну роботу у вузі на кафедру методики музичного виховання, співів і диригування музично-педагогічному факультеті на посаду викладача постановки голосу (тепер кафедра академічного та естрадного співу Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).

У лютому 1992 року успішно захистив кандидатську дисертацію «Вдосконалення музично-естетичного виховання підлітків у групах продовженого дня (на матеріалі народно – пісенної творчості) при Київському науково-дослідному інституті педагогіки, отримавши вчений ступінь кандидата педагогічних наук, а у 1994 році рішенням Вищої атестаційної комісії України (31 жовтня протокол № 4) присвоєно вчене звання доцента.

У 2009 році призначений завідувачем кафедри співу (тепер кафедра академічного та естрадного співу) Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Нагороджений багатьма медалями та грамотами, в тому числі: Медаль «XX років перемоги у ВВВ 1941-1945 рр»; Почесний знак «Ветеран праці»; Почесна грамота Міністерства освіти України; Почесний знак голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та голови Івано-Франківської обласної ради на честь 2000-ліття Різдва Христового, Медалями «Лауреата» Всесоюзного та Всеукраїнського конкурсів та фестивалів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.