На Калущині стічні води потрапляють у річку Лукву

Державною екологічною інспекцією Карпатського округу завершено планову перевірку за додержанням Калуською міською радою вимог законодавства в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

«В ході перевірки виявлено ряд порушень. Державними інспекторами видано припис на усунення порушень у встановлені терміни. У разі невиконання припису чи порушення термінів виконання, винні особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. Під час обстеження прибережної смуги р. Луква на території села Боднарів, було виявлено випуск каналізаційних стічних вод від очисних споруд у р. Луква. Відібрано проби стічних вод. За результатами лабораторних досліджень стічних вод встановлено, що у річку потрапляють стічні води із значним вмістом забруднюючих речовин: амоній – 55,17 мг/дм3, ХСК - 226 мг/дм3 , нітрити – 0,13 мг/дм3 , фосфати - 15,62 мг/дм3, завислі речовини - 33 мг/дм3, сухий залишок – 581 мг/дм3. Вищезазначені факти, свідчать про порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме ч.1 ст. 70 Водного кодексу України. Адже забруднення р. Луква загрожує навколишньому природному середовищу та створює небезпеку життю і здоров’ю людей», - повідомили в Державній екологічній інспекції Карпатського округу.

На місце події працівниками Інспекції викликано слідчо-оперативну групу поліції для фіксації даного порушення та проведення оперативно-розшукових дій.

Повідомлення про злочин в порядку ст. 214 КПК України скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.