В Івано-Франківську заочно судили колаборантку, яка очолює школу на окупованій Херсонщині

Івано-Франківський міський суд виніс вирок громадянці України, яка здійснила пропаганду у закладах освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

«На виконання домовленостей з представниками окупаційної адміністрації в травні 2022 року обвинувачена, перебуваючи на тимчасово окупованій території в смт. Сиваському Генічеського району, Херсонської області, добровільно зайняла посаду директора «государственного бюджетного образовательного учереждения Херсонской области «Сивашская школа №2» Новотроицкого муниципального округа» (мовою оригіналу). З метою впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти на тимчасово окупованій території, в липні 2022 року пройшла курси перекваліфікації на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим, після чого безпосередньо приступила до виконання своїх посадових обов'язків. Крім того, обвинувачена, починаючи з травня-грудня місяця 2022 року, більш точний час не встановлено, здійснювала проведення виховних годин пропагандистського характеру, які були спрямовані на працівників школи, дітей та їхніх батьків. Разом з тим, за особистою вказівкою, на всіх урочистостях закладу освіти завжди лунає гімн російської федерації та піднімається прапор російської федерації», - йдеться у вироку суду.

Суд визнав обвинувачену винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.111-1 КК України, та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 15 років.

Строк відбуття покарання рахуватимуть з моменту її фактичного затримання для відбуття покарання за даним вироком.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.