В Івано-Франківську медики швидкої допомоги відмовились госпіталізувати п’яного пацієнта

В соцмережах розповсюджується відеозапис, на якому бригада екстреної медичної допомоги відмовляє в наданні допомоги та некоректно звертається до чоловіка, з ознаками алкогольного сп'яніння і симптомами епілептичного нападу.

На інцидент відреагували в «Обласному клінічному центрі ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради».

«Таку форму спілкування вважаємо неприпустимою та такою, що суперечить професійній етиці працівників КНП "Обласний клінічний центр ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради". У зв’язку з інцидентом буде проведена роз’яснювальна робота щодо необхідності підвищення якості комунікації з пацієнтами, дотримання принципів стриманості та професійності при спілкуванні навіть у найскладніших ситуаціях», - йдеться у повідомленні медичної установи.

У закладі повідомили, що учасник інциденту з початку року уже 69 разів викликав бригади ЕМД, переважно перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та симулюючи напади епілепсії. Під час виїздів неодноразово вимагав перевезення до місця його проживання. При цьому щонайменше 12 разів відмовлявся від транспортування до медичних закладів та 16 разів від надання медичної допомоги.

«Відповідно до наявних статистичних даних понад 10% усіх виїздів бригад ЕМД у 2024 році становлять виїзди до пацієнтів з ознаками алкогольного сп'яніння і їх кількість постійно збільшується. Це є гострою соціальною проблемою, яка потребує вирішення. Проте не завжди такі пацієнти потребують екстреної медичної допомоги й виклики до них створюють додаткове навантаження на виїзні бригади. Ми цінуємо і цілком підтримуємо прагнення небайдужих мешканців області допомогти ближньому, та завжди готові надати усю необхідну медичну допомогу хворим, однак просимо відповідально ставитись до викликів бригад ЕМД, у схожих ситуаціях звертати увагу на стан хворого, зокрема - завчасно з'ясувати чи справді він потребує екстреної допомоги», - йдеться у повідомленні.

Фото - ілюстративне

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.