Житель Надвірнянщини, який вкрав велосипед, отримав 5,5 років ув’язнення

Надвірнянський районний суд виніс вирок уродженцю с.Пнева, який вкрав на вулиці велосипед.

Обвинувачений вже мав непогашену судимість за крадіжку у лютому 2022 року і був звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.

24 червня 2022 року о 15:48 хвилин обвинувачений з під приміщення магазину вкрав велосипед вартістю 6,5 тисяч гривень. Викраденим майном розпорядився на власний розсуд.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 185 КК України не визнав. Суду пояснив, що 24 червня 2022 року він перебував у м. Надвірні біля пам'ятника Нафтовикам. Викрав велосипед, який знаходився біля магазину. Велосипед викрав за вказівкою поліцейського, який сказав, що заплатить йому за крадіжку. З цього приводу з жодними заявами він нікуди не звертався. Тортур, тиску та погроз до нього з боку працівників поліції не було. Син його бачив, як поліцейський давав йому той велосипед. Боїться покарання, не хоче їхати до колонії, тому змінив покази, які давав раніше. Покази, надані ним в судовому засіданні, є правдивими.

Допитаний в судовому засіданні в якості свідка поліцейський дав суду показання, про те, що 24 червня 2022 року він був на роботі, керівник повідомив, що на вул.Руднєва сталася крадіжка. В той день обвинуваченого він не бачив та ніякого велосипеда йому не давав. Велосипед вилучили на об'їзній дорозі, обвинувачений вів його у руках. До моменту крадіжки він ні з потерпілим, ні з обвинуваченим не спілкувався, сину обвинуваченого не дзвонив. Раніше знав обвинуваченого, оскільки останній неодноразово вчиняв злочини. Потерпілого він знав поверхнево, останній разом із обвинуваченим часто вживали спиртні напої.

Позицію обвинуваченого суд вважає способом захисту своїх інтересів і розцінює як спробу уникнути відповідальності, однак це не є підставою його виправдання, оскільки зазначені ним обставини не знайшли свого належного підтвердження під час розгляду справи.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначив йому покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі. Остаточно визначив йому покарання за сукупністю вироків у виді позбавлення волі на строк п'ять років шість місяців.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.