В Івано-Франківську засудили бойовика, який воював проти України

Івано-Франківський міський суд виніс вирок бойовику з Донецька, який приєднався до незаконних збройних формувань та воював проти України.

Громадянин України надав іноземній державі допомогу у здійсненні підривної діяльності проти України, перебуваючи на посадах «водія», «стрільця» та «оператора 11 ОМСП» т.зв. «Єнакіево-дунаєвського стрілецького полку» з метою виконання загального плану захоплення території України у складі військ рф.

У судовому засіданні обвинувачений обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень визнав повністю, підтвердив обставини вчинених кримінальних правопорушень відповідно до викладеного в обвинувальному акті. Суду показав, що з 2018 року служив у «Єнакієво-дунаєвському стрілецькому полку», з 2022 року по мобілізації у армії т.зв. «днр». З 08.03.2022 знаходився на лікарняному, але 01.10.2022 забрали з дому у м.Донецьку і направили на бойові позиції у н.п. Верхнє Торецьке. Мав закріплений за ним автомат з боєкомплектом, ніс службу на посаді стрільця «11 ОМСП», виконував різні завдання. Потім був передислокований у н.п. Новеселівка, де з іншими військовими ніс службу як комендантська рота, чергували на постах, перевіряли документи, охороняли ув'язнених. Перебував на лінії бойових зіткнень, охороняючи територію т.зв. «днр» від Збройних Сил України. Був взятий у полон військовослужбовцями Збройними Силами України 07.02.2023 біля н.п. Новоселівка-2 неподалік Ясинуватої, коли загубився на лінії бойових зіткнень, відходячи за своєю групою. Викинув боєкомплект, на момент взяття у полон мав тільки автомат. У вчиненому розкаявся.

Суд визнав обвинуваченого винуватим та призначив остаточне покарання позбавлення волі на строк п'ятнадцять років з конфіскацією усього майна та з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк п'ятнадцять років.

Строк відбуття покарання обчислюватимуть з моменту фактичного затримання 07.02.2023.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.