Війт, який на Калущині виділив землю без рішення сесії, отримав місяць арешту і штраф

Калуський міськрайонний суд виніс вирок колишньому сільському голові с.Пійла Калуського району, який використовував службовою особою владу та службове становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам, а також вчинив службове підроблення, а саме складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

З 13.06.2008 по 24.11.2020 обвинувачений перебував на посаді Пійлівського сільського голови Калуського району Івано-Франківської області, а на підставі розпорядження сільського голови Пійлівської сільської ради Калуського району Івано-Франківської області від 24.11.2020 припинив повноваження голови сільської ради у зв'язку із закінченням строку повноважень.

Сільський голова передав у приватну власність три земельні ділянки загальною площею майже 1 га. Рішення сесії сільської ради щодо виділення ділянок не приймалося, але сільський голова особисто підписав та завірив печаткою Пійлівської сільської ради, надавши йому таким чином статусу офіційного документу.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав повністю та ствердив, що правопорушення вчинив за вищенаведених обставин. Пояснив, що з 2008 року по 24.11.2020 займав посаду голови Пійлівської сільської ради. Мав повноваження підписувати рішення сільської ради, в тому числі і тих, які стосувались земельних питань. Печатка сільської ради знаходилась в нього в кабінеті. В травні 2020 (точних дат не пригадує) він особисто прийняв від трьох осіб заяви про виділ їм земельних ділянок, але ці заяви не зареєстрував і на розгляд земельної комісії не подав. Також не виніс ці заяви на розгляд сесії сільської ради., а сам написав рішення щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою. Для цих фіктивних рішень використовував номера інших рішень сільської ради, які реально приймались за заявами інших осіб. Ці рішення подав для складання відповідної проектної документації. Далі в листопаді 2020 р. без винесення питань на розгляд сесії сільської ради виготовив рішення сільської ради про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зазначеним громадянам. Ці рішення особисто підписав, поставив печатки та надав для подальшої реєстрації права власності. На даний час земельні ділянки громадянами фактично не використовуються. Усвідомлює неправомірність своїх дій. Щиро розкаюється за них. Просить врахувати його похилий вік і суворо не карати.

Суд визнав обвинуваченого винуватим та призначив остаточне покарання у виді арешту на строк 1 (один) місяць із позбавленням права обіймати посади, пов`язані звиконанням організаційно-розпорядчихта адміністративно-господарських функцій в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування на строк 1 рік та зі штрафом у розмірі п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

При цьому суд скасував арешт на три земельні ділянки, на які було оформлене право власності, внаслідок незаконний дій сільського голови.

Вирок виніс суддя Володимир Онушканич.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.