В Івано-Франківську засудили бойовика з Луганщини, який воював проти України

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю м. Брянка Луганської області, який у складі незаконних збройних формувань воював проти України.

Обвинувачений вже мав дві судимості за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державну зраду.

«Обвинувачений перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту в період воєнного стану, у період з 24.02.2022 до 02.09.2022 на території Луганської області на підставі наказів військового командування збройних сил російської федерації у межах загального плану захоплення території України, в складі незаконного збройного формування, надаючи іноземній державі допомогу у здійсненні підривної діяльності проти України, перебуваючи на посаді командира відділення у складі 2 взводу 4 роти 2 мсб 4-ї окремої мотострілецької бригади «лнр» незаконного збройного формування т.зв. «народної міліції лнр», з метою виконання загального плану захоплення території України у складі зс рф, з закріпленою зброєю (АК 74 калібру 5,45 мм) та боєкомплектом у кількості чотирьох споряджених магазинів у кількості 120 патронів та модернізованим кулеметом Калашникова з боєкомплектом у кількості 100 патронів калібру 7,62 мм, керуючись статутами зс рф та «нм ЛНР», виконував обов`язки «кулеметника» в різних видах бою та формах його забезпечення, а саме брав участь в стрілецьких боях, облаштовував оборонні позиції на територіях, які були захоплені зс рф під час повномасштабного вторгнення та здійснював протидію Збройним Силам України», - йдеться у вироку суду.

2 вересня 2022 року обвинувачений взятий в полон військовослужбовцями Збройних Сил України.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненому визнав, в повній мірі підтвердив обставини вчинених ним злочинів, зокрема, зазначив, що він проживаючи на тимчасово окупованій території Луганської області, в 2019 році добровільно підписав контракт на проходження військової служби та був зарахований до списків особового складу непередбаченого законом збройного формування на посаді командира відділення у складі 2 взводу 4 роти 2 мсб 4-ї окремої мотострілецької бригади «лнр» незаконного збройного формування т.зв. «народної міліції лнр» (місце дислокації на тимчасово окупованій території України) та знаходився на бойових позиціях. Однак 2 вересня 2022 року був взятий в полон військовослужбовцями Збройних Сил України.

Суд визнав обвинуваченого винуватим та призначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк п'ятнадцять років з конфіскацією всього належного йому майна.

Строк відбуття покарання обвинуваченому рахуватимуть з моменту фактичного затримання, а саме з 02.09.2022 року.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.