В Івано-Франківську вперше виконали операцію на аорті без розрізу грудини

Уперше на Прикарпатті пацієнтці замінили серцевий клапан за найсучаснішою технологією TAVI без жодного розрізу на грудині. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА.

«Оперативне втручання здійснили у КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради" 76-річній жінці з критичним аортальним стенозом. Технологію TAVI застосовують для лікування пацієнтів з високим хірургічним ризиком, яким протипоказані операції на відкритому серці. Імплантацію транскатетерного аортального клапана лікарі здійснили через невеликий розріз (3 см) на правому стегні, без жодних розрізів на грудній клітці та без зупинки кровообігу. У стислому вигляді транскатетерний клапан, який імплантують, є досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатний рідний клапан. Такі сучасні технології операцій доводять, що вада аортального клапана - не вирок!», - йдеться у повідомленні.

Зараз пацієнтка зараз почуває себе добре та активно реабілітується, хоч до операції була фактично прикута до ліжка і мала скарги на задишку при найменшому фізичному навантаженні.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.