Рогатинський районний суд виніс вирок прикарпатці, яка вчинила умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, зумовленому жорстоким поводженням з боку потерпілого.
11 лютого 2021 року близько 21:30 потерпілий розпивав спиртні напої зі своєю сестрою та її чоловіком. В ході розпивання спиртних напоїв він згадав, що його племінниця не повернула йому грошові кошти, у зв'язку з чим зайшов до неї в кімнату та розпочав з нею словесний конфлікт з цього приводу. В подальшому зайшов до кімнати своєї матері, з якою також розпочав словесний конфлікт, у ході якого за допомогою кухонного ножа наніс їй тілесні ушкодження в ділянці ноги. Почувши, що потерпілий нецензурно висловлюється у сторону своєї матері, до неї в кімнату зайшла племінниця, яка побачивши в бабусі рану на нозі та, будучи обуреною такою поведінкою дядька, який раніше неодноразово вчиняв сімейні сварки, втрутилась у цей конфлікт.
«Перебуваючи в стані значного емоційного напруження, який обмежив її здатність усвідомлювати та передбачати наслідки своєї поведінки, внаслідок постійного вчинення її дядьком домашнього насильства до своєї матері, діючи умисно, з мотиву раптово виниклих неприязних відносин, вихопила у потерпілого кухонний ніж, який останній тримав у руці та нанесла ним цілеспрямовані удари у життєво важливі ділянки тіла, а саме - грудну клітку та шию, завдавши йому вісім ножових поранень, від яких останній помер на місці події», - йдеться у вироку суду.
Смерть чоловіка настала від колото-різаних, різаних та забійних ран голови, грудної клітки, верхнього плечового поясу, з пошкодженням лівої легені та судин шиї, які призвели до масивної зовнішньої крововтрати та розвитку тяжкого геморагічного шоку.
Обвинувачена за участю захисника в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні, передбаченому ст.116 КК України, визнала себе винною повністю за обставин, які викладені в зміненому обвинувальному акті, затвердженому прокурором 14 грудня 2023 року, а інші учасники судового провадження не заперечували щодо дослідження фактичних обставин справи лише допитом обвинуваченої.
У судовому засіданні обвинувачена надала показання про те, що ввечері 11 лютого 2021 року вона ходила до магазину за алкоголем для дядька. В цей день приблизно о 21 год дядько, будучи в стані алкогольного сп'яніння зайшов до неї в кімнату за грошима,що залишилися після покупки та почав з нею конфлікт, а потім пішов в іншу кімнату до своєї мами, з якою теж сварився та наніс їй тілесні ушкодження за допомогою кухонного ножа.
«Коли вона почула крик баби про допомогу та зайшла до її кімнати, то побачила, що вона лежала на ліжку і в неї була порізана нога в ділянці стопи, а дядько в цей момент тримав в руці ножа та наближався до дверей, щоб залишити кімнату.Тоді вона вибила з його руки ніж та піднявши його з підлоги, будучи в сильному емоційному напруженні завдала йому декілька ударів в грудну клітку та шию, скільки було ударів не пам'ятає. Припинила наносити удари ножем коли він впав на підлогу. Побачивши на підлозі багато крові, настрашилася та пішла у свою кімнату, де зразу ж викликала поліцію та лікарів. Вказала, що дядько зловживав алкогольними напоями та постійно вчиняв домашнє насильство по відношенню до своєї мами, до неї та конфліктував з іншими родичами. У вчиненому щиро розкаялася, просить суд суворо її не карати», - йдеться у вироку суду.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку, що дії обвинуваченої необхідно кваліфікувати за ст.116 КК України, оскільки вона вчинила умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, зумовленому жорстоким поводженням та таким, що принижує честь і гідність особи, а також системного характеру такого поводження з боку потерпілого.
Суд визнав обвинувачену винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.116 КК України та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
Початок строку відбування покарання обчислювати з 12 лютого 2021 року.
Запобіжний захід у виді тримання під вартою, до набрання вироком законної сили залишити без змін.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.