В Івано-Франківську заочно засудили ректора-колаборанта з Луганщини

На підставі доказів, зібраних слідчими СБУ, суд виніс вирок члену громадської палати рф, заступнику голови т.зв. «громадської палати лнр».

Йдеться про колишнього науковця та педагога, який з 2014 року співпрацює з загарбниками в Луганську. Зокрема, він очолює окупаційний «Луганський державний університет ім. Даля».

«СБУ встановила, що в 2022 році фігурант допоміг ватажкам терористів організувати та провести референдум про приєднання до рф. У підконтрольному навчальному закладі він організував засідання т.зв. «громадської палати лнр». Учасники засідання утворили «штаб референдуму про приєднання «лнр» до складу рф». Вони направили звернення з ініціативою негайного проведення незаконного плебісциту до ватажка терористів «лнр» Пасічника. На підставі цього звернення фейковий парламент «лнр» прийняв постанову та закон про проведення референдуму, який Пасічник підписав і ввів у дію. Безпосередньо під час незаконного голосування у вересні 2022 року фігурант надав приміщення університету під розміщення виборчої дільниці та виборчої комісії. Також він брав участь у зйомках пропагандських відео, де пропагував незаконний референдум як мрію мешканців Луганщини», - повідомили в пресцентрі СБУ в Івано-Франківській області.

Суд визнав фігуранта винним за ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору.

Його засуджено до позбавлення волі на строк від 10 років з позбавленням права обіймати адміністративні посади на 15 років та з конфіскацією майна.

Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).

Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання фігуранта.

Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області. Обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.