В Івано-Франківську засудили бойовика з Луганщини, який воював проти України

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю м.Алчевська Луганської області, який перейшов на бік ворога.

20 вересня 2021 року обвинувачений добровільно підписав контракт на проходження т.зв. «військової служби» у підрозділах незаконного збройного формування терористичної організації «лнр», створеного, підпорядкованого, керованого та фінансованого державою агресором - російською федерацією.

«Перебуваючи на посаді кулеметника у складі т.зв. «1-го взводу 6-ї роти 2-го мотострілецького батальйону 4-ї окремої мотострілецької бригади лнр» незаконного збройного формування - т.зв. «народної міліції лнр», з метою виконання загального плану захоплення території України у складі зс рф, з закріпленою зброєю (АК 74 калібру 5,45 мм) та боєкомплектом у кількості 3 магазинів по 30 патронів, загальна кількість патронів 90 штук, керуючись статутами зс рф та «нм лнр», виконував обов'язки «стрільця» в різних видах бою та формах його забезпечення, а саме здійснював функціональні обов'язки роти забезпечення, передачу БК та харчового забезпечення, а також забезпечував безпеку контрольних пропускних пунктів, здійснював перевірку документів мешканців населених пунктів, які захоплені зс під час повномасштабного вторгнення, на предмет виявлення військовослужбовців Збройних Сил України. 1 вересня 2022 року взятий в полон військовослужбовцями Збройних Сил України», - йдеться у вироку суду.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень визнав повністю та беззастережно, підтвердив викладені в обвинувальному акті обставини. Суду пояснив, що з початку повномаштабного вторгення був призваний в армію «лнр», перебував спочатку на посаді водія. Пізніше його перевели на посаду кулеметника і на першому ж завданні був взятий в полон. До вчиненого обвинувачений ставиться критично, щиро кається, та просить суд його суворо не карати. Він зрозумів хибність своїх дій.

Суд визнав обвинуваченого винним та призначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк п'ятнадцять років з конфіскацією всього належного йому майна.

Строк відбуття покарання обвинуваченому рахуватимуть з моменту фактичного затримання, а саме з 1 вересня 2022 року.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.