Коломиянин, який поширював російські наративи, отримав 5 років ув’язнення

Коломийський міськрайонний суд виніс вирок уродженцю Коломиї, який вчинив розповсюдження матеріалів, у яких містяться публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу та захоплення державної влади; розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України.

«Упродовж жовтня-листопада 2022 року, перебуваючи в м. Коломия Коломийського району Івано-Франківської області, умисно громадянин України, будучи прихильником встановлення контролю російської федерації над політичними та економічними процесами в Україні, вирішив послідовно, умисно поширювати у соціальній мережі «Одноклассники» матеріали, у яких містяться публічні заклики до захоплення державної влади», - йдеться у вироку суду.

В обвинуваченого сформувалось упереджене негативно-оціночне, зневажливе уявлення до України як держави, її народу, національних цінностей. Внаслідок цього він став послідовно висловлювати публічні деструктивні заклики щодо неповноцінності України, припинення її існування як самостійної держави, зникнення її територій та державного кордону, повалення всіх складових конституційного ладу.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушеннях визнав повністю, заявив, що фактичні обставини справи не оспорює, його позиція є добровільною, та надав показання про те, що в час та за обставин, які зазначені в обвинувальному акті, розповсюдив матеріали, у яких містяться публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, а також матеріали із закликами до вчинення дій з метою зміни меж територій та державного кордону України. Він також поширив матеріали, у яких міститься глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань російської федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією та повторно поширив матеріали, у яких міститься виправдовування та заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

«Додатково зазначив, що на даний час переосмислив своє ставлення до збройної агресії Російської Федерації проти України та вважає її неправомірною, а на час вчинення описаних в обвинувальному акті дій не до кінця розумів їх злочинність та частково підтримував російську агресіюне може пояснити чому так сталося. Раніше була поширеною свастика, а зараз її менше. Він, знаючи про обмежений доступ, заходив в соціальну мережу «Одноклассники» із застосування «VPN», проблем користування якою з 2014 року не мав, до моменту здійснення поширення вказаних публікацій, яких вже не здійснює та соціальними мережами не користується, лише «Ютуб». Знав, що наслідки його поширення могли бути негативними (поганими). Йому було шкода і «тих і тих людей», тобто росіян і українців, та бажав, щоб вони були разом як раніше. При цьому не вважав за доцільне поширювати інформацію щодо, наприклад примирення, бо її б не сприйняли. Розуміє, що вчинив неправильно, шкодує про свій вчинок. У вчиненому щиро розкається, просить його суворо не карати, а також не досліджувати усі докази, а обмежитися його допитом», - йдеться у вироку суду.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.109, ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст.436-2, ч.3 ст.436-2 КК України, і призначив йому остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна.

Строк відбуття визначеного остаточного покарання рахуватимуть з моменту його фактичного затримання після набрання цим вироком законної сили.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.