Вчитель ліцею, в якому застрелили учня, перебуватиме під домашнім арештом

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду обрав запобіжний захід вчителю дисципліни «Захист України» Пнівського ліцею Пасічнянської громади.

22 листопада 2023 року приблизно в 15 год 20 хв, підозрюваний перебував на своєму робочому місці в приміщенні Пнівського ліцею Пасічнянської сільської ради у с. Пневі, вул. Українських Січових Стрільців, будинок 90 та проводив восьмий урок з предмету «Захист України» для учнів 11 класу, до заняття були залучені учні 9-тих та 10-тих класів вказаного Ліцею, які відвідували гурток «Влучний стрілець», керівником цього гуртка теж є обвинувачений.

«Під час вказаного заняття неналежно виконуючи свої професійні обов'язки щодо охорони життя та здоров`я неповнолітніх внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, маючи реальну можливість передбачити настання суспільно-небезпечних наслідків, не прийнявши вичерпних заходів, спрямованих на їх відвернення вчитель організував та проводив практичні стрільби з пневматичної гвинтівки на другому поверсі коридору Ліцею, нехтуючи при цьому правилами безпеки на проведення подібних занять. В ході вказаних занять вчитель не забезпечив контроль безпечних умов навчання та праці учнів. Під час занять учень 9-Б класу самостійно проводив заряджання гвинтівки із маркуванням «EKOL Thunder ES 450» кулею калібру 4,5 мм. Провівши заряджання він закрив затвор гвинтівки, встановивши її ствол у бойове положення, під час цього відбувся постріл в сторону неповнолітнього, а саме в ліву частину грудної клітки потерпілого», - йдеться в Ухвалі суду.

Від отриманого поранення учень помер на місці події до приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

Суд застосував щодо вчителя запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та заборонив йому у період з 20.00 год. до 07.00 год. залишати житло.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.