Переселенець, який заволодів коштами співмешканки, щоб зробити ставки, відбувся умовним терміном

Івано-Франківський міський суд виніс вирок переселенцю з Харкова, який крав кошти співмешканки, щоб зробити ставки у букмекерській конторі.

У березні 2022 року обвинувачений переїхав з потерпілою з Харкова до Івано-Франківська, де вони поселились в орендованому будинку.

В Івано-Франківську обвинувачений захопився азартними іграми, зокрема ставками на спорт в букмекерській конторі. Коли його власні кошти закінчились, він почав брати гроші співмешканки, які та заощаджувала для купівлі житла.

Спочатку чоловік привласнював невеликі суми, але чим далі суми зростали. Загалом, йдеться про 368 тисяч гривень.

Обвинувачений вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав в повному обсязі. Пояснив суду, що увесь цей час він захоплювався азартними іграми, йому були потрібні кошти, тому він викрадав із внутрішньої кишені барсетки дорожньої сумки та ставив їх на рахунки букмекерської компанії. Потерпіла не знала про те, що він викрадає кошти. Визнає в повному обсязі всі обставини вчиненого, спосіб та час вчиненої крадіжки, а також погоджується із кваліфікацією його дій, заявлений цивільний позов потерпілої визнає, розкаюється у вчиненому, обіцяє в майбутньому відшкодувати завдану потерпілій шкоду, просить врахувати його молодий вік та суворо не карати.

Представник потерпілого в судовому засіданні вказав, що на даний час обвинувачений частково відшкодував завдану потерпілій шкоду в сумі 100 000 тисяч гривень. Вказує, що потерпіла щодо призначення обвинуваченому покарання покладається на розгляд суду.

Суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк п'ять років. На підставі ст.75 КК України звільнив його від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк два роки.

Цивільний позов потерпілої суд задовольнив частково. Стягнув з обвинуваченого на користь потерпілої 368 000 (триста шістдесят вісім) гривень матеріальної шкоди та 30 000 (тридцять тисяч) гривень моральної шкоди, а всього разом 398 000 (триста дев`яносто вісім тисяч) гривень.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.