Упродовж тижня з 15 по 20 жовтня в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська проходила третя міжнародна місія реконструктивних хірургів США і Канади. Разом з українськими колегами команда з 15 іноземних фахівців провела 32 операції військовослужбовцям з важкими травмами обличчя. Про це повідомили в ОКЛ.
«Я бачила сльози на очах у наших іноземних колег – настільки важкі ці травми», – каже організаторка місії «Face the Future Ukraine» з українського боку, хірургиня-отоларингологиня Наталія Комашко.
Здебільшого, це складні мінно-вибухові поранення обличчя та шиї.
«Це – найскладніші хірургічні випадки, які тільки можна уявити. Це 32 операції, але загалом понад сто процедур, оскільки було по три-чотири мініоперативні втручання під час кожної операції», – зазначив керівник місії Пітер Адамсон, засновник та президент Face the Future Foundation та професор медичного університету Торонто.
Понад 200 хірургів та понад 300 медсестер з різних міст України взяли участь у двох міжнародних симпозіумах у перші дні місії. На симпозіумі для лікарів спікери ділилися досвідом проведення складних реконструктивних втручань, на симпозіумі для медсестер йшлося про специфіку введення пацієнтів з військовими травмами. Бонусом є те, що ці презентації будуть записані й поширені для українських хірургів. Також відбувалися прямі трансляції з операційних. Їх одночасно переглядали від 550 до 2500 лікарів.
Пітер Адамсон розповів, що цього разу до України приїхала нова команда. Це 15 осіб, серед яких зокрема – 5 хірургів, анестезіолог та 7 медсестер. Оперувати військових довірили реконструктивним хірургам зі світовим іменем, це фахівці, що мають необхідну спеціалізацію для роботи з травмами ока, носа, щелепи тощо: окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи. З північноамериканськими хірургами в операційних працювали українські медики з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.
«Є кілька пацієнтів, які справді зачепили моє серце, – зізнається Метью Д. Брейс, пластичний і реконструктивний хірург обличчя, медичний директор клініки в Онтаріо (Канада). Каже, що мав за честь допомагати військовому Андрієві Смоленському, який залишився без рук та очей, і вважає, що можливість хоч якось полегшити життя такій людині вже робить цю місію цінною. Розповідає про чоловіків з травмами носа, які ускладнювали дихання, про складні рубці та – про зусилля лікарів, які повертали цим людям можливість нормально дихати, жувати та усміхатися.
«Якщо ми можемо полегшити будь-який дискомфорт для цих чоловіків, які так багато від чого відмовилися, то я відчуваю велику честь бути частиною цього», - підсумовує Метью Брейс.
До речі, серед лікарів, що приїхали з місією, двоє мають українське коріння. Це – пластична хірургиня, докторка медичних наук, директорка Канзаського центру черепно-лицевої хірургії Наталія Біскуп (США) та анестезіолог, доктор медичних наук Павло Славченко з Онтаріо (Канада).
Як повідомив керівник Face the Future Пітер Адамсон, наступна має розпочатися в Івано-Франківську 18 квітня.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.