Члени комісії, які завищили розмір допомоги від повені, відбулись умовним термінами

Богородчанський районний суд виніс вироки членам тимчасової комісію з питань надзвичайних ситуацій, які оцінювали збитки в с.Білих Ославах Надвірнянського району.

У склад комісії входили секретарка сільської ради, землеупорядниця сільської ради та двоє депутатів сільської ради.

Під час огляду будинку, який постраждав від повені у 2020 році, члени комісії невірно оцінили характер пошкоджень. Будинок віднесли до першої категорії постраждалих сімей, яким необхідно виплатити матеріальну грошову допомогу у розмірі 300 000 гривень. Ця допомога була виплачена постраждалим.

У 2021 році була проведена будівельна експертиза, яка встановила, що житловий будинок частково пошкоджений внаслідок повені, а тому сім'я відповідно до абзацу 2 пункту Розпорядження КМУ від 02.07.2020 № 811-р мала право на отримання грошової допомоги в розмірі 20000 гривень.

«Внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них голови тимчасової комісії з питань надзвичайних ситуацій та трьох членів комісії державним інтересам спричинено тяжкі наслідки та заподіяно шкоду в розмірі 280000 грн., що більше як у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян», - йдеться у вироку суду.

Допитана в судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала в повному обсязі та вказала, що за спеціальністю є товарознавцем та не має відповідної освіти і знань в галузі будівництва. Зі слів тодішнього сільського голови вони зрозуміли, що результати проведених обстежень пошкоджених житлових приміщень комісією сільської ради, складені ними документи будуть перевірятися відповідними спеціалістами-будівельниками. В ході обстеження було виявлено, що внаслідок підтоплення вимито ґрунт з-під частини будинку, частина фундаменту та стіни з однієї сторони обвалилися, утворилися тріщини інших стін будинку. Оскільки будинок виглядав аварійним і була небезпека його обвалу, тому всередину вони не заходили, тільки зовні візуально його оглянули, зробили відповідні фотознімки та отримали від власника будинку документи про право власності на будинок. Всі члени комісії прийшли до висновку, що будинок, зважаючи на наявні пошкодження, не може бути придатним для подальшого проживання, а тому є зруйнованим.

Інші члени комісії також визнали вину і надали аналогічні пояснення.

Допитаний в судовому засіданні як свідок вказав, що його син побудував по сусідству із ним житловий будинок, який вже був майже готовий до проживання, однак в ньому ніхто не проживав. Внаслідок повені в червні 2020 року вказаний будинок був частково пошкоджений, зокрема обвалилися частина фундаменту і стіни, по всьому будинку в стінах виникли тріщини, однак повністю він не був зруйнований. Після повені до будинку приїздили різні посадові особи, комісії проводили обстеження. Сину було призначено першу категорію постраждалих від повені і виплачено державою 300000 грн. Пізніше, коли правоохоронними органами було встановлено порушення закону, син одразу повернув у бюджет 280000 грн.

Суд визнав усі фігурантів винними і призначив покарання у виді 2(двох) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 1 рік, без застосування додаткового покарання у виді штрафу. На підставі ч. 1 ст. 75 КК України звільнив їх від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.