2 серпня близько 17.30 в оперативно-диспетчерську службу КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» надійшов виклик у село Креховичі. Від укусу змії постраждала 13-річна дівчинка.
Після наданої медичної допомоги бригада ЕМД доставила дитину в КНП «Рожнятівська багатопрофільна лікарня Рожнятівської селищної ради».
Зазначимо, що з початку року в оперативно-диспетчерську службу «103» поступило 14 викликів на укуси змій. У тому числі постраждали 5 дітей.
Нагадуємо, що робити, якщо вкусила змія:
Якщо вас укусила змія, варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.
Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров'яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами – геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:
- - Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.
- - Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.
- - На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
- - Дайте постраждалому воду - при укусі змії важливо багато пити.
- - Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.
- - При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
- - Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.
Чого не варто робити при укусі змії:
- - не намагайтесь обробляти рану додатково;
- - не припікайте рану;
- - не накладайте джгут;
- - не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.
- не вживайте алкоголь.
Найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню або викликайте бригаду екстреної медичної допомоги.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.