Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення за позовом: Івано-Франківської міської ради до Приватного сільськогосподарського підприємства «Карпати» з с.Підлужжя Івано-Франківської громади.
21 вересня 2006 року між Тисменицькою районною державною адміністрацією та ПСГП «Карпати» було укладено договір оренди землі, відповідно до якою орендарю передано земельну ділянку площею 50 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в с.Підлужжя, (урочище Заборисів). Договір укладено на 49 років. Після закінчення строку договору, орендар має переважне право поновлення його на новий строк.
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.11.2022 року № 200-30 вирішено розірвати договір оренди землі укладений між Тисменицькою районною державною адміністрацією та ПСГП «Карпати» у зв'язку з переходом права власності на орендовану земельну ділянку до Івано-Франківської міської ради.
Міська рада запропонувала орендарю розірвати угоду. ПСГП «Карпати» надіслало лист, в якому повідомило про неможливість розірвання договору, оскільки призведе до збитків, знищення майна, посівів, багаторічних насаджень та припинення господарської діяльності підприємства.
«Перехід права власності з державної до комунальної власності Івано-Франківської міської ради не є підставою для припинення договору, оскільки разом із правом власності на земельну ділянку до його спадкоємців переходять права і обов'язки за договором оренди, то зміна умов договору або його розірвання повинне здійснюватись урахуванням всіх норм законодавства щодо порядку розірвання таких договорів. За таких обставин, суд дійшов висновку, що дії позивача направлені на розірвання договору оренди землі, за відсутності доказів порушення умов такого договору відповідачем є такими, що суперечать принципам справедливості, добросовісності, приписам Закону України «Про оренду землі», - йдеться у рішенні суду.
Суд відмовив у задоволенні позовних вимог Івано-Франківської міської ради до Приватного сільськогосподарського підприємства «Карпати» про розірвання договору оренди землі.
Рішення прийняв суддя Павло Шкіндер.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскарженим в порядку ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.