Водій вантажівки, який розчавив чоловіка у Коломиї, відбувся умовним терміном

Коломийський міськрайонний суд виніс вирок водію вантажівки, який скоїв смертельний наїзд на чоловіка.

Обвинувачений, 18 вересня 2021 року близько 18:30 год., керуючи автопоїздом в складі спеціалізованого вантажного сідлового тягача марки «DAF 95 XF 430», та спеціалізованого напівпричепу самоскиду під’їхав неподалік ДНЗ №16, в м. Коломиї, по вул. Онищука. В подальшому обвинувачений водій проявив неуважність, перед початком руху не переконався, що це буде безпечним та не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, для забезпечення безпеки руху не звернувся за допомогою до інших осіб, та з проїзної частини дороги про вул. Онищука розпочав маневр рух транспортним засобом заднім ходом. Вздовж лінії руху транспортного засобу лежав чоловік, який перебував у стані алкогольного сп’яніння і спав. Автомобіль «DAF 95 XF 430», виконуючи маневр - рух заднім ходом, здійснив наїзд правими задніми колесами спеціалізованого напівпричепу самоскиду на потерпілого. При цьому, обвинувачений водій порушив ряд вимог Правил дорожнього руху.

22 вересня 2021 року потерпілий помер у Коломийській ЦРЛ.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України визнав повністю та підтвердив обставини вчиненого ним злочину, які викладені в обвинувальному акті. За його словами, потерпілий лежав у великій траві. Щиро розкаюється у вчиненому. Просив суворо не карати, не бажав таких наслідків. Потерпіла в судовому засіданні зазначила, що обвинувачений повністю відшкодував їй витрати, зокрема на лікування та на поховання чоловіка просила суворо обвинуваченого не карати.

Суд визнав водія винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 (два) роки. На підставі ст.75 КК України звільнив його від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Автор - Василь Мороз

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.